Grafik Tasarım - Haber / Aleyna AYDIN

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'mizin kurucusu ve Türk Milletinin büyük önderidir. Bu tür saldırılar, Türkiye'nin değerlerine ve birlik beraberliğine zarar verir niteliktedir. Atatürk, Türkiye için çok değerli bir lider olduğu gibi, ulusal değerlerimize olan saygıyı da temsil etmektedir.

Kıymetli hemşehrilerim;

İlçemiz Atatürk Parkında bulunan Atatürk Anıtı’na gece saatlerinde yapılan çirkin saldırı sonrasında oluşan tahribatı onarmak için sabahın erken saatlerinde kısa sürede Atatürk anıtına müdahale ettiğimizi ve onarımı yaptırdığımızı bilmenizi isterim. Kendini bilmezler tarafından yapılan çirkin saldırılar; doğrularımızı, inançlarımızı ve değerlerimizi değiştirmeye yetmeyecektir.

Milli ve manevi değerlerine gönülden bağlı olan Akçaabat’ımızın adının bu tür olaylarla anılması da hem Akçaabatlı hemşehrilerimi hem de bizleri derinden üzmüştür.

Güzel ilçemiz Akçaabat’ımızda bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ederek bir kez daha yapılan bu saldırıyı şiddetle kınadığımı belirtmek isterim.

Saygılarımla...

Editör: Köksal Ustaoğlu