Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, AK Parti Akçaabat İlçe Gençlik Kollarının düzenlediği program kapsamında sabah namazında Mezarlık Camii cemaatiyle bir araya geldi.

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte çalışmalara başlayan Başkan Ekim, Mezarlık Camii’nde Akçaabatlılarla buluşarak sabah namazını eda etti. Camii çıkışında cemaatle bir süre hasbihal eden Başkan Ekim, “ Biz de siz değerli camii cemaatimiz gibi sabahın nuru ve bereketiyle işimize koyulduk. Rabbim cümlemizin işini hayırlı eylesin. Bizim, gönlümüzde de dualarımızda da Akçaabat’ımız ve Akçaabatlılarımız var. İnşallah hizmet aşkıyla çıktığımız bu yolda yeniden hemşehrilerimizin teveccühüne layık olarak şehrimize hizmet edeceğiz.” Dedi.

Başkan Ekim, cami çıkışında AK Parti Akçaabat İlçe Gençlik Kolları tarafından organize edilen esnaf kahvaltısı programına katıldı.

ORTAK AKIL HER ŞEYDEN ÜSTÜNDÜR

Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’in, sabahın ilk ışıklarıyla başlayan seçim çalışmaları, Akçaabat Sivil Toplum Kuruluşlarıyla devam etti.  Seçim çalışmaları kapsamında Akçaabat Muhtarlar Derneği, Şoförler Odası ve Ziraat Odası’nı ziyaret ederek destek istedi.

2019 yılından bugüne kadar Akçaabat için attığı her adımda ortak aklın üstünlüğünden yararlandığını dile getiren Başkan Ekim, “Biliyoruz ki akıl akıldan üstündür; ortak akıl her şeyden üstündür. Bugüne kadar Akçaabat’ımız için attığımız her adımda Sivil Toplum Kuruluşlarımızla istişarelerde bulunduk. Hep birlikte, ortak akılla Akçaabat’ımızı geleceğe taşıma gayretinde olduk. Akçaabat’ımızın gelişimine katkı sağlayacak vizyon projelere imza attık. Şehrimiz için hepimiz taşın altına elimizi koyduk. Bundan sonra da inanıyorum ki birlikte güzel işler yapmaya devam edeceğiz. Yeni dönemde de birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. Şehrimizin nabzını Sivil Toplum Kuruluşlarımızla birlikte tutacağız. Belediye Başkanlığı görevine başladığım 2019 yılından bu yana Sivil Toplum Kuruluşlarımızın aracılığıyla Akçaabat’ımızın her yerine ulaştık; yine sizlerin desteğiyle şehrimizin her köşesine ve tüm vatandaşlarımıza ulaşacağız.” Dedi.

AKÇAABAT’TAKİ DEPREMZEDE AİLELERİ ZİYARET ETTİ

Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, 6 Şubat depreminin yıl dönümünde Akçaabat2ta ikamet eden depremzede aileleri ziyaret etti.

Rutin aralıklarla depremzede aileleri ziyaret eden Başkan Ekim, “Asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat depreminin üzerinden bir yıl geçti. Acılarımız hala taze. Ülkece yaşadığımız bu felaketi unutmak mümkün değil. Elimizden geldiğince hep birlikte bu felaketin yaralarını sarmaya devam ediyoruz. Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. İlçemizde ikamet eden depremzede ailelerimizin daima yanındayız.” Dedi.

OYLARINIZA TALİBİZ

Seçim çalışmaları kapsamında mahalle ziyaretlerine gece gündüz, hiç durmadan devam eden Başkan Ekim,  Dürbinar Mahallesi ve Ortamahalle sakinleriyle buluştu.

Rutin aralıklarla mahallelilerle bir araya gelen Başkan Ekim, bu sefer mahalle sakinlerinin oylarına talip olduğunu dile getirerek “Görev sürem boyunca merkezden kırsala tüm mahallerimizi rutin aralıklarla ziyaret ettik; mahalle sakinleriyle hasbihal ettik. Hemşehrilerimizin sevinçlerinde yanlarında olduk; dertlerinde, kederlerinde ve üzüntülerinde yine yanlarında saf tuttuk. Birlikte dertleştik birlikte dertlerimize çözüm aradık; birlikte güldük. Her zaman söylediğimiz gibi bizim gücümüz vatandaşımızdan, çalışma azmimiz Akçaabat’ımıza hizmet sevdamızdan geliyor. Bugün yine gönlümün sevdası Akçaabat’ımın güzel mahallelerinde kıymetli hemşehrilerimleyim. Oylarınıza mazhar olmaya geldim. Desteklerinize talibim.” Şeklinde konuştu.

korfez-2

Editör: Köksal Ustaoğlu