CHP Trabzon Milletvekili Adayı Ahmet Kaya, AK Parti iktidarı döneminde FETÖ başta olmak üzere terör örgütlerine verilen tavizlerin Türkiye’ye büyük bedeller ödettiğini hatırlattı ve bugün de HÜDAPAR’la olan ittifak ortaklığının vahim sonuçlar doğurabileceğine işaret etti.

AK Parti Trabzon Milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu’nun “Terör sevicilerine fırsat vermememiz gerekiyor” ifadelerine atıfta bulunan Kaya, “Millet İttifakı çevresinde Sayın Karaismailoğlu’nun bu sözü; HÜDAPAR ile kurulan resmî ittifaktan ve HÜDAPAR adaylarının AK Parti listelerinden seçime girmesinden rahatsız olduğu şeklinde yorumlandı” dedi.

AK PARTİ’NİN TERÖR ÖRGÜTLERİNE VERDİĞİ TAVİZLERİN BEDELİNİ AĞIR ÖDEDİK

Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü; “Türkiye, AK Parti döneminde terör örgütlerine verilen tavizlerin bedelini ağır ödedi. Şimdi de Diyarbakır Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ı kalleşçe katleden, İslamcı Feminist yazar Konca Kuriş’i domuz bağıyla öldüren; Zehra Vakfı Başkanı İzzettin Yıldırım’ı, gazeteci Halit Güngen’i infaz eden terör örgütünün siyasi uzantılarıyla kol kola girdiler. Milletimiz, kimin ne olduğunu görmüştür. Notunu da vermiştir. Bir Trabzonlu olarak Karaismailoğlu’nun “Terör sevicilere fırsat vermemeliyiz” sözünü kullanması bu anlamda gayet yerindedir”

KARAİSMAİLOĞLU ÖNCEDEN AK PARTİ’YE OY VEREN TRABZONLULARIN DA SESİ OLMUŞTUR

AK Parti’nin terör örgütlerine verdiği tavizlerden Trabzon Milletvekili adayı Karaismailoğlu’nun da rahatsız olduğunu hissettiklerini belirten Kaya, “Bir Trabzonluya da bu yakışırdı, Adil bey önceden AK Parti’ye oy veren Trabzonlu hemşerilerimizin de sesi olmuştur. Bir Trabzonlunun, arka bahçesi Hizbullah Terör Örgütü olan HÜDAPAR ile AK Parti’nin resmî ittifakına rıza göstermesi mümkün değildir. Hemşerilerimiz bu resmî ittifakın cevabını sandıkta verecektir. Millet ittifakımızın iktidarında tüm terör örgütleriyle bütün gücümüzle mücadele edeceğiz.” dedi.