Açılış için gün sayan AKÇAHASAT Tesisi için gerekli makineler tedarik edilerek bu makinelerin kurulumları yapıldı. Doğalgaz bağlantıları yapıldı; doğalgaz ile enerji ihtiyacını karşılayan tesisim yine doğalgaz ile çalışan kurutma üniteleri kuruldu.

VİZYON PROJELERDEN BİRİ DAHA HAYAT BULDU

Göreve geldiği günden itibaren Akçaabat’ın yararına olacak vizyon projeleri tek tek hayata geçirerek ilklere imza atan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, AKÇAHASAT Tesisinin önümüzdeki günlerde açılışının yapılarak hizmete başlayacağını duyurdu. Başkan Ekim, şehrin gelişimine katkı sağlayacak AKÇAHASAT Tesisi ile ilgili detayları paylaştı. 

AKÇAHASAT Tesisinin özellikle kadın çalışan istihdamı konusunda Akçaabat için önemli bir adım olduğunu dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Belediyemizce tescil ettirilen AKÇAHASAT markası ile; çilek, kivi, armut, karayemiş, üzüm, incir, Trabzon hurması, aronya, mısır, mandalina ve zeytin gibi her coğrafyada yetişmeyen ancak Akçaabat’ta ılıman iklim sebebiyle yetişebilen ürünler AKÇAHASAT Tesisinde işlenebilecek; paketlenebilecek ve kurutulabilecek.

Yılda 750 üretici çiftçinin ürünleri burada satılacak. Bu tesisin haricinde ilçe genelinde belirlenecek farklı noktalarda satış büfeleri oluşturulacak. Ayrıca ilçemize ekonomik girdi sağlayacak olan tesisle birlikte şehrimizde istihdama da katkı sağlamış olacağız.

Türkiye Yüzyılına, Akçaabat’ta geniş istihdam alanları yaratarak, ileri teknolojiyi kullanıp doğru üretimle yüksek verim elde ederek önemli katkı sağlayacağız. Aydınlık bir gelecek, üretken bir nesil için, daha da güçlü Türkiye için el ele, omuz omuza, gece gündüz durmak yok; yola devam.” Dedi.

Editör: Köksal Ustaoğlu