Erol Günaydın Sanat Merkezinde yapılan ve Trabzon Üniversitesi Doç. Dr. Mehmet Akpınar’ın konuşmacı olduğu konferansa; Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediyesi Başkan Vekili Cevdet Bayraktar, Akçaabat İlçe Jandarma Komutanı Barış Kesici, Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Çimer, Akçaabat Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

BAŞKAN GENÇ: DURSUN ALİ İNAN DOĞDUĞU TOPRAKLARA VEFASINI GÖSTERDİ BAŞKAN GENÇ: DURSUN ALİ İNAN DOĞDUĞU TOPRAKLARA VEFASINI GÖSTERDİ

Konferansta Cumhuriyetin nasıl ve ne fedakarlıklar kurulduğundan bahseden Trabzon Üniversitesi Doç. Dr. Mehmet Akpınar, Cumhuriyet’ten bugüne bilimde sanatta, eğitim öğretimde, askeri alanda ve daha pek çok alanda Türkiye’nin kat ettiği yolları görsellerle anlattı. Türkiye’nin gelişmesinde ve ilerlemesinde donanımlı gençlerin ne denli önemli olduğunun üzerinde duran Trabzon Üniversitesi Doç. Dr. Mehmet Akpınar, gelecek gençlerimizindir mesajını verdi.

Konferans sonunda; Trabzon Üniversitesi Doç. Dr. Mehmet Akpınar’a Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez çiçek takdim ederken Akçaabat Belediye Başkan Vekili Cevdet Bayraktar da plaket verdi.

Editör: Köksal Ustaoğlu