Akçaabat’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Akçaabat Belediyesi tarafından İlkokullar Arası Futbol Şenliği düzenlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen İlkokullar Arası Futbol Şenliğinin açılışını Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim yaptı. Başkan Ekim’in yanı sıra kurum ve kuruluşların daire amirleri de etkinliğin açılışına katıldı.

AKÇAABAT’TA GENÇLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI AKÇAABAT’TA GENÇLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Bir hafta boyunca devam edecek olan İlkokullar Arası Futbol Şenliğine Akçaabat genelinde toplamda 10 okul takımı katıldı. Heyecanın, rekabetin ve kıyasıya mücadelenin devam ettiği Futbol Şenliğinde 44 karşılaşma yapılacak.

MİNİK FUTBOLCULARIMIZ SAHADA TER DÖKÜYOR

İlkokul öğrencilerinin sahada ter döktüğü İlkokullar Arası Futbol Şenliği’nde duygu ve düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Minik futbolcularımız, birbirleriyle dostluk ve centilmenlik çerçevesinde mücadele ediyorlar. Müsabakaları, oldukça keyifli geçiyor. Maçlar, kıyasıya rekabet ve eğlence dolu oluyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri vesilesiyle düzenlediğimiz futbol şenliğimize ilçe genelinde 10 okul takımı katıldı. Bir hafta boyunca devam edecek olan futbol şenliğimizde miniklerimiz toplamda 44 müsabaka gerçekleştirecekler. İlkokullar Arası Futbol Şenliği’mize katılanlara ve bu şenliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bütün takımlara ve minik futbolcularımıza müsabakalarda başarılar diliyorum. Dostluk, kardeşlik ve centilmenliğin hakim olduğu keyifli müsabakalar temenni ediyorum. Şimdiden başta Akçaabat’ımız olmak üzere tüm ülkemizdeki ve tüm dünyadaki çocuklarımızın 23 Nisan Ulusla Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor; miniklerimizin gözlerinden öpüyorum.” Şeklinde konuştu.