Tiyatro severlerin beğenisini toplayan tiyatro oyununa Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Belediye Meclis üyeleri, Akçaabatlılar Vakfı Başkanı Yaşar Erbaşaran ve çok sayıda tiyatro sever katıldı.

“Entrikalı Dolap Komedyası” eğlencenin yanı sıra unutulan bazı değerleri de izleyicilere hatırlatmayı hedefliyor. İnsan aslında kendi düşüncelerinde iyiyi ve kötüyü yaratan bir varlıktır. Bu yaratıda vicdanın önemli bir rol oynadığı ise yadsınmaz bir gerçektir. Ama insan yaptığı tüm hataları, unuttuğu vicdanının sesini hiçe sayıp her seferinde suçu şeytana atmayı başarıyor. Bunu yaparken meleğin uyarılarını dikkate almayıp onun elini kolunu bağladığını ise unutuyor.


‘Entrikalı Dolap Komedyası’ adlı tiyatronun kahramanları bütün bunları yakından yaşarken unutulan vicdanın sesini izleyicilere duyurmayı amaçlıyor; iyiliğin ve kötülüğün insanda nasıl vuku bulduğunu anlatıyor.

Yunus Emre GÜMÜŞ tarafından yazılan, yönetmenliği Osman GÜMRÜKÇÜ tarafından yapılan tiyatro oyunun kadrosunda ise; İlhan ÖZDEMİR, Bülent MUMCU, Zehra ALPER, Medet CİHANOĞLU, Ömer GEDİKLİ, Vahit YILMAZ, Bahanur Hilal KİSBET, Yusuf ALTIN, Naz İrem ÇELİK, Sadık Şahin ÇARKCI, Aykut BAHADIR, Gizem Mine TÜRKSEVER, ışık ve dekorda ise Çağlar HACISALİHOĞLU ve Hasan ŞAHİNBAŞ yer aldı.

seyirciler tarafından çok beğenilen tiyatro oyunu, hem eğlenceli hem de akılda kalıcı bir şekilde hazırlandı. Oyuncuların performansları seyirciler tarafından büyük beğeni topladı ve alkışlandı. Komik diyalokların yanı sıra, tiyatroda kullanılan dekor ve kostümler de oyunun görsel açıdan etkileyici olmasını sağladı. Seyirciler, gösterinin sonuna kadar büyük bir ilgiyle izledi ve oyunun bitiminde de uzun süre alkışladı.

Oyun sonunda Akçaabat Belediye Tiyatrosu Ekibine plaket takdim eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, ‘Entrikalı Dolap Komedyası’ adlı tiyatro oyunu ile ilgili düşüncelerini şu cümlelerle ifade etti; “‘Entrikalı Dolap Komedyası’ adlı tiyatro oyununu izlemekten büyük bir keyif aldım. Oyunun mizah anlayışı ve akıcı senaryosu izleyicilere eğlenceli bir deneyim sunuyor. Oyuncuların performansları da oldukça başarılıydı. Böyle etkileyici bir oyunu Akçaabat'ta sahnelemekten dolayı mutluluk duyuyorum. Tiyatro ekibine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Editör: Köksal Ustaoğlu