Düzenlenen yarışmada, kadınlar kıyasıya mücadele etti; doyasıya eğlendi.

İlçe genelindeki kadınların yoğun ilgi gösterdiği Kuyu Yarışmasında birinci Feyza Karpuz, ikinci Sevim Buyuk olurken Hatice Şahinkaya ise üçüncü oldu.

BAŞKAN EKİM KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

8 Mart Kadınlar Günü vesilesiyle düzenlenen programa; AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı eski Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve çok sayıda kadın katıldı.

Düzenlenen programa yoğun ilgi gösteren kadınlara teşekkür eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Başkan Ekim, “Hoşgörü, sevgi ve fedakarlığı temsil eden kadınlarımız, geleceğin teminatı toplumun temel taşlarıdır. Bir toplumun gelişme düzeyinin en önemli göstergeleri özgüvenli, üretime katılan ve bilgi düzeyi yüksek kadınlardır.

Güçlü nesillere ve aile yapısına, toplum yaşamının ayrılmaz parçası olan kadınlar tarafından yön verilmektedir. Onların hayatın her alanında daha etkin rol alması, hak ettiği değeri görmesi ve yaşamımızda daha fazla söz sahibi olması için toplumun her ferdine görev düşmektedir. Kadınlarımıza sunulan imkanların arttırılması; toplum geleceğinin garantisidir.

Akçaabat Belediyesi olarak; kadınlarımıza başta ekonomi, spor, sanat ve eğitim olmak üzere her alanda destek vermekten gurur duyuyor; başta tüm şehit anneleri ve eşleri, kendi anneciğim ve eşim olmak üzere her zaman yanımızda olan tüm fedakar kadınlarımızın  8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum. Düzenlediğimiz programa katılan tüm hanım kardeşlerimize teşekkür ediyor; dereceye girenleri tebrik ediyorum." Dedi.

Korfez Logo Page 0001

Editör: Köksal Ustaoğlu