Gurbette Yaşayan Akçaabatlılar İçin Akçaabat Özlemi Asla Bitmez.Hele Burnunda Akçaabat Köftesinin Kokusunu Hissediyorsa.Akçaabat Peynirlisini Akçaabat'ta Yemek İsyiyorsa Bambaşkadır Akçaabat Özlemi.

Bu Hafta Yolumuz İstanbul'a Düştü.Akçaabat Özlemini Yaşayan Değerlerimiz Olurda Biz Onlara Gitmezmiyiz.İşte Bunlardan Bir Tanesi ile  İstanbul Kartal İlçesinde Bir Araya Geldik.Özellikle Akçaabat'ın Mahallelerini,Kültürünü,Köylerini,Horonunu,Kemençesini,Davulunu,Zurnasını,Yaylasını,Yayla Şenliklerini Çok İyi Bilen ve Doya Doya Gurbette Yaşayarak Bugünlere Kadar Gelen, Asıl Mesleği Serbest Muhasebeci -Mali Müşavir Olan Akçaabatlı Değerlerimizden Hasan Okhan Okumuş.

Hasan Okumuş'u İstanbul'a Bağlı Kartal İlçesinde Yer Alan Ofisinde Öncesinden Almış Olduğum Randevuya İstinaden Gidip Ziyeret Ettim.Kendisi Has Bir Akçaabatlı.Akçaabat'ı Çok İyi Bilen Bir Kişi.Hele Hele Eski İsimleri İle Yaylasından Köylerine Varıncaya Kadar Akçaabat'ın Tamamına Hakim.

Gurbette Yaşayanların Muhaakkak Gurbet Hikayesi Vardır.Hasan Okhan Okumuş'unda Dünden Bugüne Gurbet Hikayesini Kendinden Dinledik.Muhteşem Bir Tarih Bilgisiyle Hayat Hikayesini Folklor Bilgileriyle Harmanlayarak Bizlere Anlattı.Bizlere Derken Siz Saygıdeğer İzleyicilerimize.

Akçaabat Horonundan,Yayla Festivallerinden,Yayla Şenliklerinden,Akçaabat Köftesini,Öğrencilik Hayatını ve Bugünkü Hayatı.Yaptıkları ve Önerileri.Açıkcası Hasan Okhan Okumuş'un Sohbetinden Muhteşem Keyif Aldım.Eminim Sizlerde Dünden Bugüne Hasan Okhan Okumuş'u İzledikten Sonra Sohbetin Devamını İsteyeceksiniz.

50 Yıllık Hayat Hikayesi İle Sizleri Akçaabatlı Horoncu,Horon Eğitmeni Halk Adamı,Mali Müşavir,Serbest Muhasebeci Akçaabatlı Değerlerimizden Hasan Okhan Okumuş İle Başbaşa Bırakıyorum...