Akçaabatlı Değerlerimiz......

Bugünkü Akçaabatlı Değerlerimiz,Akçaabat Köftesini İlk Yapan Kişilerin Başında Gelen ETEM ÇOLAK - TEYFİK ÇOLAK Kardeşlerin TEYFİK ÇOLAK'ın Çocukları Üçüncü Kuşaktan İSMAİL HAKKI ÇOLAK,HİLMİ İBRAHİM ÇOLAK Kardeşler....

İş İlanı... İş İlanı...

Teyfik Çolak'ın Çocukları İsmail Hakkı Çolak ve Ağabeyi Hilmi İbrahim Çolak Sinop İli Merkezinde (Hükümet Konağı-Adliye Binası)Yanında "TARİHİ SEBAT ET LOKANTASI" İsminde Beş Yıldızlı Lokanta İşletiyor.

-013.jpg

Akçaabat Nefsipulathane Nüfusuna Kayıtlı İki Akçaabatlı Kardeş Değerlerimizi Ziyaret Etmek İçin Pazar Günü Akşamı Saat:10.00 Otobüsüyle Sinop İline Gittim..Pazartesi Sabahı Sinop Otogarına İner İnmez Otogarın Önünden Şehir Merkezine Giden Dolmuşlara Binerek Değerli Arkadaşlarımın Sahibi Olduğu "TARİHİ SEBAT ET LOKANTASI"na Gittim...Hani Daha Önce Gittinmi? Diye Soracak Olursanız Hayır Gitmedim.Fakat Adres O kadar Kolay Yerdeki Şehir Merkezi Çok Küçük Olduğundan Hükümet veya Adliye Binası Önünde İndiğinizde Kafanızı Sağa Sola Çevirdiğinizde TARİHİ SEBAT ET LOKANTASI'nı Görebiliyorsunuz.

1-5-015.jpg

Sabahın Erken Saatleriyedi..Saat:07.30'du..TARİHİ SEBAT ET LOKANTASI'na Adımımı Atar Atmaz Burnuma Meşhur Kelle Paça Kokusu Geldi...Tabi Öncesinde Değerli Kardeşim İsmail Hakkı Çolak ve Ağabeyi Hilmi İbrahim Çolak'ın Hoşgeldin Karşılaması Benim İçin Çok Anlamlıydı...

Dinlenme Çay Sohbeti Derken Lokantaya Erken Saatlerde Gelen Müşterilerin Yoğunluğu Git Gide Artıyordu.Meğerse Lokantanın Baş Ustası Mastır Şef Hilmi İbrahim Çolak'ın Kendi Elleriyle Yaptığı Kelle Paça ve Çorba Çeşitleri Sinop İlinde Nam Saldı..Yavaş Yavaş Saatler İlerliyor Derken Kalabalık Sakinleşsin Bir Kelle Paça da Ben İçeyim Dedim.Sağolsun İsmail Hakkı Çolak Kardeşim Kendi Elleriyle Kaseye Koyup Getirdiği Terbiyeli Paçadan Bende Yeme Fırsatı Buldum.Belkide Hayatımda Yediğim En Lezzetli Muhteşem Kelle Paça İdi.Bunun Yanında Tarihi Sebat Lokantasında Değilde Ünü Dünya Sınırları Dışarısına Taşan Akçaabat Köftesini En Lezzetli Yapan Ustaların Yine Başında Gelen Hilmi İbrahim Ustanın Yaptığı Akçaabat Köftesi,Akçaabat Döneri,Balık Kızartma,Izgara,Buğulama,Et Izgara,Tavuk Izgara,Sulu Yemek Çeşitleri,Adana,Urfa,Antep Şiş Izgara,Tatlı Çeşitleri,Hamsiköy Sütlacı,Yöresel Kahvaltı Çeşitleri,Meşhur Sinop Mantısı ve Finalde Tarihi Sebat Lokantasında Yapılan Meşhur Akçaabat Peynirlisi ve Kıymalı Çeşitleri.Yazdıklarım Arasında Unutmuş Olduğum Yemek Çeşitleri Olabilir Ancak Bu Kadar Çeşit Yemekleri Sinop İlinde Müşterilerilerine Sunan Tek Lokanta Akçaabatlı Değerlerimizin Sahibi Olduğu TARİHİ SEBAT ET LOKANTASI Olmasından Benim Gibi Sizlerinde Gurur Duyacağınızdan Eminim.

1-6-014.jpg

Dediğim Gibi İşin Mutfağında Ağabey Hilmi İbrahim Çolak Var..İsmail Hakkı Çolak İse Genelde İşin Muhasebe ve Organizasyon İletişim Bağlantılarında Yer Alıyor.

Lokantada Yer Alan Personeller Sanki Özel Seçilmiş Eğitimden Geçmiş Gibi.Tabi İşini Çok İyi Bilen İki Kardeşin 30 Küsür Yıllık İstanbul Alytapısı Var.Bu Anlamda Müşteri İlişkilerini Koordineli Sağlayacak Personelleri Seçip Lokantaya Aldılar.Lokantanın Bir Genel Müdürü Var İsmi Mustafa Fakat Soyadını Unuttuğumdan Yazamadım Şimdiden Kendisinden Özür Diliyorum.Her İş Yerine Mustafa Müdür Gibi Müdür Olmalı Diye Düşünüyorum.Muhteşem Ötesi Bir Girişkenliği Sinop İlinde Tanımadığı Bir Esnaf Bir Birey Yok.Maşallah Nazar Göz Değmesin.

1-7-011.jpg

Tarihi Sebat Et Lokantası Sinop İlinde 8 Yıldır Var.Ben İki Değerli Akçaabatlı Hemşerimiz Geçte Olsa Sinop İline Giderek Kendi İşyerlerinde Tanıma Fırsatı Buldum.İyikide Gittim Diyorum Çünkü,Bu Tür Değerlerimiz Sadece Kendi Topraklarının Özlemlerini Gurbette Çekmiyor Dost,Arkadaş ve Yakınlarınında Hasretini Çekiyor.Hele Hele Hemşeri Olmak ve Hemşerileri Yaptıkları İşleriyle Onere Etmek Başka Bir Duygu Olsa Gerek.

1-8-009.jpg

Birgün Yolunuz Sinop İline Düşerse Muhakkak Akçaabatlı Değerlerimiz Olan İki Kardeşin İşlettiği Sahibi Olduğu TARİHİ SEBAT ET LOKNATSINA Uğramanızı Öneririm.

Beni Sinop İlinde Misafir Eden TARİHİ SEBAT ET LOKANTASI Yönetim Kurulu Başkanları Olan İSMAİL HAKKI ÇOLAK ve HİLMİ İBRAHİM ÇOLAK Kardeşlere Teşekkür Ediyorum....

1-9-005.jpg

Adres:Meydan Kapı Mah.Meydan Eteği Sokak.No:2/2 SİNOP

Instagram:tarihisebatetlokantasısinop

Facebook:Tarihi Sebat Et Lokantası Sinop

Tlf:0 368 260 25 00

GSM:0 541 299 6861

1-11-009.jpg1-13-009.jpg1-14-007.jpg1-15-004.jpg1-16-005.jpg1-17-003.jpgsinopdoner-001.png