Akçaabat Cadde Ve Sokaklar Başıboş Köpeklerden Geçilmiyor. Bu Durumsa Vatandaşta Korku Yaratıyor. Akçaabat Şehir Merkezindeki Sokak Köpekleri Gün Geçtikçe Çoğalırken, Bu Köpeklerin Küpesiz Olmalarıda Ayrıca Dikkat Çekiyor.

Akçaabat Caddelerinde Genellikle Toplu Halde Dolaşan Köpekler, Küçük Büyük Kadın Çocuk Herkesi Hem Korkutuyor, Hem De Tehlike Saçıyor. Aç Kaldıklarında Zaman Zaman Saldırganlaşan Başıboş Köpekler, Vatandaşa Korkulu Anlar Yaşatıyorlar.

20140121_150851

20140121_150900

20140121_150940Sokakta Korkarak Dolaştıklarını Belirten Vatandaşlar, "Toplu Halde Gezen Köpekler, Bazen Yiyecek Yüzünden Kendi Aralarında Kavga Edip, Kaldırımdan Geçen İnsanlara Saldırıyorlar. Sokak Köpeklerinden Dolayı Cadde Ve Sokaklarda Korkudan Yürüyemez Olduk, Turizm Kültür Şehri Dedikleri Akçaabat’a Bu Tür Görüntüler Yakışmıyor Yoksa Bundan Sonra Köpeklerle Birlikte mi Yaşayacağız ”İfadelerini Kullandılar.

Akçaabat İlçesinde Denetimden Uzak Olarak Dolaşan Başı Boş Köpeklerin Her Geçen Gün Sayıları Arta Dursun Vatandaşların Bu Köpeklerin Saldırısına Uğrayacak Olabilecekleri Yönündeki Endişeleri Her Gün Artarak Devam Ediyor. Vatandaşlar Yetkililerin Bu Duruma Bir An Önce Acil Çözüm Bulmasını İstiyor.