Güçlü sesi, kendisine özgü yorumu ve sahne performansı ile Karadeniz müziğinin başarılı ismi yeşim civelek 9 yıl önce başladığı müzik hayatını zirvede bırakmak istediğini söyledi.

Kısa zaman içerisinde Çıkardığı iki albümü ile Karadeniz müziğinin kadın sanatçıları arasında en fazla tercih edilen Yeşim Civelek,” Sahneyi özellikle Karadeniz türkülerini söylemeyi çok seviyorum. Hedefim hep ileri gitmek. Halk tarafından sevilen sayılan saygın ve tercih edilen bir sanatçı olmak. Daha önceleri katıldığım uluslararası ve bölgesel yerel festivallerde izleyenlerimin bana göstermiş oldukları yakın ilgi ve beğeni mesajları ne kadar doğru yolda olduğumu gösterdiğine inanıyorum.

ULUSLARARASI AKÇAABAT MÜZİK VE HALK OYUNLARI FESTİVALİNDE BİNLERCE HAYRANINI COŞTURDU

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen uluslararası Akçaabat müzik ve halk oyunları festivali, Görele Kemençe ve Horon Festivali, geleneksel Trabzon Günleri, yurt içi Festivalleri, yurt dışı festivallerinde sahne alan Karadeniz müziğinin kadın temsilcilerinden yeşim civelek kendini izleyen binlerce hayranına unutulmaz konserler yaşattı. Sevilen şarkılarını kemençe eşliğinde seslendiren yeşim civelek 2024 yılında gerçekleşecek olan uluslararası ve yerel festivallerin organizasyonlarının listelerinde şimdiden yerini almaya başladı.

Editör: Köksal Ustaoğlu