İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi Yavuz Aydın, 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimler öncesi Trabzon milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunu yaptı. Aydın, “Ülkemize ve milletimize hizmet etmek için küçük yaşlardan beri iş hayatımızda, son dönemde de siyasette büyük bir gurur ve disiplinle çalışıyorum. Bu hizmet yarışını en üst seviyeye çıkarmak adına, mensubu olmaktan gurur duyduğum İYİ Parti’den Trabzon milletvekilliği aday adayı olmak için başvurumuzu yaptık” dedi.

‘KUTSAL BİR GÖREVE TALİBİM’

“Trabzon il ve ilçe teşkilatlarımızla bir araya gelip yaptığımız istişarelerde tarafımıza gösterilen teveccüh ve en önemlisi, hemşerilerimizin gönülden yaklaşımı, bu kararı vermemde bana güç, moral ve yardımcı oldu” diyen Yavuz Aydın, şunları söyledi:

“Şehrimiz için yıllardır verilen ama bir arpa boyu yol alınamayan çok sayıda elzem proje var. Birçok konuda tıkandı bu şehir. Öte yandan liyakatsiz kadrolarla atılan yanlış adımlar yüzünden ekonomi çökmüş ama belirli gruplar servetlerine servet katmış. Kötü söylemler nedeniyle insanlarımız ayrıştırılmış, tutarsız yaklaşımlar nedeniyle dışarıda itibarımız sıfırlanmış. Çiftçimiz göçe zorlanmış, emeklimiz perişan, esnaf iflasta, vatandaşımız mutsuz ve en kötüsü gençlerimiz umutsuz hale getirilmiştir. Son olarak yaşadığımız doğal afetlerle canımız yanmış, ama sonrasındaki uygulamalar nedeniyle vicdanlarımız sızlamıştır. Böyle bir süreçte görev almanın zorluğunu ama beraberinde kutsallığını yüreğimde derinden hissediyorum. Yıllardır edindiğimiz tecrübe, sorunların tespiti ve çözümü konusundaki projelerimiz ve kararlılığımızın; Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in liderliğinde, milliyetçi, demokrat ve kalkınmacı politik anlayışıyla ülkemize ve şehrimize fayda sağlayacağına inandığım için bu kutsal göreve talip oldum.”

‘EN AĞIR CEZA, VİCDANLARDA MAHKUMİYETTİR’

Partinin ilgili kurullarının adaylık süreci ile ilgili vereceği her türlü kararın arkasında duracağına dikkat çeken Yavuz Aydın, “Partinin bir neferi olarak verilecek her görevi gerçekleştirmek için büyük bir özveriyle çalışacağımdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi. Aydın, sözlerini şöyle tamamladı:

“-Bu yolda adaleti ve liyakati ilke edineceğime söz veriyorum.

-Ne vaat etmişsek yapmak boynumuzun borcu olsun. Yılmadan, yorulmadan, hizmetin en iyisini sunacağıma söz veriyorum.

-Ortak sevgide buluşmak adına, kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, kutuplaşma ve nefret söylemlerini hayatımızdan çıkarıp, uzatılan her ele koşacağıma söz veriyorum.

-Milletin vicdanında en küçük bir mahkûmiyet yaşamanın bile benim için en ağır ceza olacağına inandığım için, asla mazeret üretmeden çok çalışmaya söz veriyorum.

-Ve, hangi koşulda olursa olsun, halkımıza hizmet noktasında hiçbir konuda bir kez dahi geri adım atmayacağıma, bu yolda en cesur ses olacağıma söz veriyorum.

Bu yol güçlü Türkiye, çağdaş Trabzon yoludur.

Yolumuz iyi ve aydınlık, Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Editör: Köksal Ustaoğlu