İstanbul’un Üsküdar ilçesini, şehrin kültür sanat merkezi haline getiren Üsküdar Belediyesi, 10 sanatçı tarafından hazırlanan 87 eserden oluşan, Buluşma geleneksel karma sergisi ile yaşadığımız topraklara ait sanatın öyküsünü İstanbullularla buluşturdu.

Tarihi yüzyıllar öncesine dayanan hat, tezhip, minyatür, cilt ve çini sanatının temel kuralları çerçevesinde oluşturulan eserleri içeren sergi, geleneksel yöntemleri özgün tekniklerle harmanlayarak bu topraklarda doğan sanatın sır perdelerini aralıyor.

Sergide sanatçılar geleneksel üsluptaki çalışmalarının yanında özgün denemelerde yer buluyor. Bu anlayışla klasik sanatlarımızın farklı şubelerinde ürettikleri eserlerle bir araya gelen sanatçılarımız, Ariadna Rabia Özmeriç, Ayşe Başaran Özdoğan, Ayşe Yalçın, Hilal Başbuğ Yıldız, Müeyyet Adaş, Nevin Külünkoğlu, Sercan Demir, Şükran Sadoğlu Bayansar,

Veli Akbulut ve Zülal Çay Büyüksofuoğlu tarafından hazırlanan, kıymetli eserlerden oluşan sergi, Nevmekan Bağlarbaşı Galeride 8 Ocak 2023 tarihine kadar sürecektir.

Öte yandan, sergide eseri bulunan sanatçılara Üsküdar Belediyesi Kültür işleri müdürü Mesut Meyveci tarafından plaket takdim edildi.

Editör: Köksal Ustaoğlu