“ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLECEK, YAVUZ SELİM STADI YENİDEN YAPILACAK”

İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Opr. Dr. Muhammet Erkan seçim çalışmalarını sürdürüyor. Projelerini de duyurmaya başlayan Erkan, iktidar tarafından verilen ve yapılmayan vaatleri de eleştirdi. Ulaşım sorununu çözeceğini ve yıkılan Yavuz Selim Stadını yıkılan yerinde yeniden yapacağını ifade eden Muhammet Erkan yıllardır söz verilip yapılmayan raylı sistemi de eleştirdi.

“İLK İCRAATIM ULAŞIM SORUNUNU ÇÖZMEK OLACAK”

Her seçim iktidar tarafından tren ve raylı sistem projesi hakkında söz verildiğine dikkat çeken Erkan, “Raylı sistem ve hızlı tren nerede? Sadece soruyorum. Her seçim iktidar mensupları tarafından bunun sözü veriliyor. Genel seçimlerde de bu konuda söz verildi. Şimdi yerel seçimler için aynı sözler verilmeye başlandı. Hemşerilerimiz şunu bilmek istiyor, bu projeleri kim hayata geçirecek? Eğer iktidar yapacaksa 21 senedir iktidar sizde. Belediye yapacaksa 3 dönemdir belediye sizde. Neden yapmadınız? Aynı projeler ile Trabzonluları kandırmaya utanmıyor musunuz? Artık bu durum kabul edilebilir değil. Hemşerilerimizin aklıyla dalga geçmenize müsaade etmeyeceğiz. Belediye Başkanı olduğum zaman ilk icraatım ulaşım sorununu çözmek olacak.” şeklinde konuştu.

GELİŞİGÜZEL VE ÜSTÜNKÖRÜ CEVAPLAR ÇAY ÜRETİCİLERİMİZİN SORUNUNA ÇARE OLMAMAKTADIR GELİŞİGÜZEL VE ÜSTÜNKÖRÜ CEVAPLAR ÇAY ÜRETİCİLERİMİZİN SORUNUNA ÇARE OLMAMAKTADIR

YAVUZ SELİM STADI SÖZÜ

Konuşmasının devamında Yavuz Selim Stadına değinen Erkan sözlerine şu şekilde devam etti:

“Yavuz Selim Stadı Trabzon’umuzun en önemli değer ve sembollerinden biriydi. Orada büyük bir yaşanmışlık ve tarih vardı. Bunun yıkılarak millet bahçesine çevrilmesi, Trabzon tarihine vurulan bir darbedir. Trabzon’da iz bırakmış nice insanlar orada yetişmişti. Belli bir yaşın üzerinde olan her hemşerim için büyük manevi bir değeri vardı. Göreve geldiğimizde Yavuz Selim’i yıkılan yerinde tekrar yapacağım. Hemşerilerime bunun da sözünü veriyorum.”

Editör: Köksal Ustaoğlu