Akçaabat Atatürk parkında gerçekleşen Anma Törenine Protokol Üyelerinin Yanı Sıra Vatandaşlar Da Yoğun İlgi Gösterdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ölümünün 85.Yılı Dolayısıyla Akçaabat Atatürk Parkında Gerçekleşen Anma Töreninde, Törene Katılanların Şaşkınlıkla Şahit Oldukları Bir Sunum Gerçekleşti. Sunumu Gerçekleştiren ve Gerçekleştirme Teşebbüsünde Bulunan Her Kim veya Kimlerse Törene Katılanlar Tarafından Tepki Aldı.

Törene Katılanlar Saat:09.05’i Beklemeye Başladıkları Andan İtibaren Tören Alanında Yer Alan Ses Sistemine Bağlı Olan Bilgisayardan Canlı Olarak TRT HABER’E Bağlanılarak Buradaki Tören Dinlettirildi. Akçaabat Atatürk Parkında Gerçekleştirilen Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ölümünün 85.Yılı Resmi Anma Programının Dışına Çıkılarak, Açıkçası Siyasi Propaganda Yapılarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Anıtkabir’deki Programını Canlı Olarak Akçaabat Atatürk Parkında Yer Alan İlçe Protokolüne ve Vatandaşlara Dinlettirilmesi Akçaabat İlçesinde Şok Etkisi Yarattı.

Atatürk Parkında Yer Alan Başta Atatürk Anıtı ve Akçaabat Belediyesine Ait Reklam Tabelasında Atatürk’e Ait Görüntüler İzlettirilirken Bu Görüntüler Üzerine Atatürk’ün Geçmişte Yer Alan Konuşmalarının Ses Sisteminden Verilmesi Daha Doğru Olurdu Diyen Vatandaşlar “Burada ’da Siyaset Yapıldı. Yazık Çok Yazık. Özellikle Akçaabat İlçesinde 10 Kasım Töreninde Yapılan Bu Duyarsızlıkla Atamızın Kemiklerini Bir Kez Daha Sızlattılar. Bunu Asla Kabul Etmiyoruz. TRT HABER’e Bağlanıp Buradaki Programı Bizlere Dinlettiren veya Talimatı veren Her Kimse Açıkça Kendilerini Kınıyoruz. Açıklamasında Bulundular.

Bu Arada Bazı Vatandaşların Dikkatini İse Tören Alanında Bayrak ve Flama Tutan Öğrencilerin Üzerine Giydikleri Kırmızı Beyaz Eşofmanlar Çekti. Vatandaşlar Yaptıkları Açıklamada.

TASARRUFTAN ÖNCE ADALET SAĞLANMALIDIR. TASARRUFTAN ÖNCE ADALET SAĞLANMALIDIR.

“Bir Anda Kendimizi 19 Mayıs Gençlik Bayramı Kutlama Programında Sandık. Hiç Değilse Öğrenciler Normal Okul Kıyafetleri İle Bayrak ve Flamaları Tutabilirlerdi. Bu Uygulamayı Yaptıran veya Öğrencilere Okul Üniforması Giydirmeyip’te Eşofman Giydirenler Hangi Amaç ve Doğrultuda Karar Almışlardır Açıkçası Merak Ediyoruz. Diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Editör: Köksal Ustaoğlu