GELECEĞE UĞURLADILAR

Bölge ve ülke turizmi adına önemli kurumların başında gelen Trabzon Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu 19. dönem mezunlarını verdi. Yeni mezunların belgelerini ve ödüllerini aldıkları Mahmut Goloğlu Kültür Merkezindeki görkemli törende akademisyenler ve idari personel, genç turizmcileri güzel dileklerle başarılı geleceğe uğurladı. 120 yeni mezunu ise başarmanın heyecanı ile okullarından ayrılmanın burukluğunu bir arada yaşadı.

BAŞFIRINCI ‘İTİBAR’ DEDİ

Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Çiğdem Başfırıncı mezunlara hitaben yaptığı konuşmada, “Kendinizi daima yenileyin. Mesleğinizin itibarını koruyarak daima daha iyiyi, daha ileriyi hedefleyin. Okulunuzla övünün. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” temennisinde bulundu. Pandemi ve büyük depremler nedeniyle hibrit eğitim şeklinde tamamlanan 2022-2023 eğitim öğretim dönemi mezunları da hocalarına alkışlarla karşılık verdi.

BİRLİKTE SELAMLADILAR

Prof. Dr. Başfırıncı’nın konuşması için sahnedeyken tüm akademisyen arkadaşlarını yanına çağırması takdir topladı. Yüksekokul idari personeli olan Beyza Karahan’ın uzaktan eğitimle Sosyal Hizmetler Bölümü mezuniyeti nedeniyle kendisine cübbe giydirilerek törene dahil edilmesi sağlandı. Turizm Otelcilik MYO’dan mezun olurken aynı zamanda üçüncü üniversiteyi tamamlayan dönem üçüncüsü Ahmet Yiğit’in ödülünü üniversite personeli eşi Emine Yiğit aldı.

AİLELER YALNIZ BIRAKMADI

Törende dönem birincisi Hilal Bulut’un ödülünü Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. Çiğdem Başfırıncı verdi. Başarı gösteren mezunlara hocaları plaket, aileleri ise çiçek takdim etti. Daha sonra öğrenciler ve akademisyenler hatıra fotoğrafı çektirdi. Birbirlerine sarılarak veda eden yeni mezunlar gurur, heyecan ve hüznü bir arada yaşadı. Akademik personelden Elif Sis Atabay’ın başarılı sunumu ve Sevda Kanca’nın yaptırdığı yemin töreni ile mezuniyet töreni tamamlandı.

Editör: Köksal Ustaoğlu