Trabzon Kahramanmaraş Caddesi’nde dün CHP ve Ak Partililer arasında yaşanan gerginlik bugün Millet İttifakı Ortak SKM’den yapılan jestlerle tatlıya bağlandı.

Millet İttifakı Trabzon Ortak Seçim Koordinasyon Merkezi, dün Maraş Caddesi’nde yaşanan gerginliklerin ardından bugün aynı caddede tekrar stant kurdu. Herhangi bir gerginlik yaşanmaması için farklı bir noktaya taşınan stantta görevli partililer seçim çalışmalarını sürdürdü.

Trabzon’da yaşanan gerginliğin kimseye faydası olmadığını belirten Millet İttifakı Ortak SKM’den Başkan Kubilay Çiçek, Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, gençlik kolları, örnek bir davranış göstererek Ak Parti standına giderek Ak Parti il Başkan Yardımcısı Numan Yardım,  AK Parti Trabzon İl Teşkilat Başkanı Bayram Öztürk ve partililere tatlı ikram etti. Bu jeste karşılık Ak Partililer ise CHP standına giderek karanfil verdi. Böylece karşılıklı gönüller alındı.

Tatlıya bağlanan olayın ardından yapılan açıklamada “Biz aynı derenin balıklarıyız. Trabzon’da gerginliğe izin vermeyiz. Demokrasi kazanacak. Kimse buradan nemalanmayı aklından geçirmesin.” diyerek seçimlerin demokrasi şöleni olacağı mesajı verildi.

Editör: Köksal Ustaoğlu