Saç Derisini Ortaya Çıkaran Seyrek Saç Görüntüsü, Hiç Şüphesiz Ki Pek Çok Kişinin Kâbusu. Fakat Saç Simülasyonu Uygulaması İle Kelliği Ve Saç Dökülmelerinden Kaynaklı Seyrek Saç Görüntüsünü Giderebilmek Mümkün Hale Geliyor. Peki, Saç Simülasyonu Nedir Dediğinizi Duyar Gibiyiz. Bu İçeriğimizde, Kadın Veya Erkek Fark Etmeksizin Çoğu İnsanın Görüntüsü İle Barışmasına Önayak Olan Saç Simülasyonu Hakkında Merak Ettiğini Tüm Sorulara Yanıt Bulmaya Çalışacağız.

Güzellik Uygulamaları İle Trabzon  Genelinde Fark Yaratan Diamond Güzellik Merkezi kurucusu Rüveyda Sevda Yavuz’un Saç Simülasyonu Konusundaki Değerlendirmeleri, Bu Uygulama Özelinde Daha İyi Fikir Yürütebilmenize İmkan Tanıyacak. O Halde Gelin,Rüveyda sevda yavuz’un Saç Simülasyonu Nedir, Nasıl Yapılır, Kimler İçin Uygundur Gibi Sorulara Verdiği Yanıtları Birlikte İnceleyelim.

SAÇ SİMÜLASYONU NEDİR?

Saç Simülasyonunu, Kalıcı Makyaj Uygulamaları Arasında Yer Alan Kaş Kontüre Benzetebiliriz. Bu Doğrultuda Saç Simülasyonu İşleminde De Kaş Kontüre Benzer Bir Şekilde Renk Pigmentlerinin Deri Altında İşlenmesinin Söz Konusu Olduğunu Söyleyebiliriz. Fakat Kaş Kontürden Farklı Olarak Saç Simülasyonu Uygulamasında Saç Derisine Uygun Boyalar Ve Özel Olarak Geliştirilmiş Cihazlar Kullanılıyor.

Saç Simülasyonu, Özellikle Kellik Sorunu Yaşayanlar İçin İdeal Bir Çözüm Olarak Karşımıza Çıkıyor. Bu İşlem Sayesinde Kafa Derisinde Saç Görünümü Elde Edilebiliyor. Öte Yandan Seyrek Saçlı Kişiler, Saç Dökülmesinden Muzdarip Olanlar Veya Herhangi Bir Nedenden Dolayı Bölgesel Saç Sorunları Yaşayanlar İçin De Saç Simülasyonu Etkili Bir Uygulama Olabilir.

Buna Ek Olarak, Saç Ekimi Sonrası Saçların İstenen Sık Görünüme Ulaşamaması Sonrasında Da Saç Simülasyonuna Başvurulabiliyor. Böylece Çok Daha Sık Bir Saç Görünümüne Ulaşmak Söz Konusu Olabiliyor. En Başarılı Sonuçların İse Özellikle Çok Kısa Saç Yapısına Sahip Olan Kişilerde Görüldüğünü De Belirtmeden Geçmeyelim. Tüm Bu Bilgiler Işığında Saç Simülasyonu Nedir Sorusuna Özetle Saç Köklerinin Taklit Edilmesi Esasına Dayanan Bir Mikropigmentasyon Uygulaması Şeklinde Yanıt Verebilmek Mümkün.

NASIL UYGULAMA YAPILIR?

Saç Simülasyonda, Bu Uygulamaya Özel Bir Cihaz Aracılığıyla Boyaların Saç Derisine İşlendiğinden Söz Etmiştik. Dolayısıyla Kozmetik Bir İşlem Olan Saç Simülasyonuna Kalıcı Renklendirme Uygulaması Da Diyebiliriz. Uygulamaya Gelirken Saçların Ve Baş Bölgesinin Yıkanmış Temiz Olması Gerekiyor. Temiz Haldeki Saç Derisine Cihaz Kullanılarak Efektler Verilmeye Başlanıyor.

Mikropigmentasyon Olarak Da Anılan Bu İşlem Sayesinde Kafa Derisine Saç Köklerine Ve Kıl Yapılarına Benzer Formlar Uygulanıyor. Tüm Uygulama Alanı Sona Erdiğinde İse Doğal Ve Dolgun Bir Saç Görüntüsüne Kavuşmak İçin Yalnızca Biraz Daha Beklemek Gerekiyor. Çünkü İşlemin Ardından Kafa Derisinde Hafif Kızarıklıklar Gözlemlenebiliyor. Fakat Birkaç Günün Ardından Saç Simülasyonu Uygulamasının Tam Etkilerini Görebilmeniz Mümkün Hale Geliyor.

Uygulamadan Sonraki Bir Hafta İçinde İse Kafa Derisine Uygulanan Pigmentlerin Tam Olarak Oturduğuna Şahit Olabilirsiniz. Bunu Takip Eden 20 Günün Sonunda Da Ufak Bir Rötuş Yaptırmanız, Saç Simülasyonundan En Verimli Sonucu Almanızı Sağlayacaktır. Seans Süresi İse Uygulama Alanındaki Saç Açıklığına Göre Değişkenlik Göstermektedir. Kimi Zaman Bu Süre 30 Dakika Sürebilirken Büyük Saç Açıklıklarında İse 5 Saate Kadar Çıkabilmektedir. Yine De Ortalama Bir Süre Vermek Gerekirse 1,5 – 2 Saatin Sonunda Saç Simülasyonu İşleminin Sona Ereceğini Söyleyebiliriz.

SAÇ SİMÜLASYONU İLE SAÇ EKİMİ ARASINDA NE FARK VARDIR?

Saç Simülasyonu Nedir Sorusuna Yanıt Ararkan Bu Uygulamanın Özel Cihazlar Aracılığıyla Gerçekleştirilen Bir Tür Renklendirme İşlemi Olduğundan Bahsetmiştik. Saç Ekimi İse Cerrahi Bir İşlemdir Ve Saç Simülasyonu İle Uygulanma Biçimi Yönünden Kesinlikle Farklılık Göstermektedir. Ayrıca Saç Simülasyonunda Sonuçlar İşlemin Hemen Ardından Gözlemlenebilir. Saç Ekiminin Etkilerini Görmek İçin İse Aylarca Beklemek Gerekebilmektedir.

Saç Simülasyonu, Çoğu Zaman Saç Ekimi Sonrası İşlemi Tamamlayıcı Bir Yöntem Olarak Da Kullanılabilmektedir. Buna Göre Saç Ekimi Sonrası İstenen Yoğunlukta Bir Saç Görüntüsü Elde Edilemediğinde Saç Simülasyonuna Başvurulabilir Ve Seyrek Görünen Alanlar Tamamen Doldurulabilir. Buradan Yola Çıkıldığında, Saç Ekimi İle Saç Simülasyonunun Aslında Birbirlerini Tamamlayan İki Farklı Yöntem Olduğunu İddia Etmek Yanlış Olmayacaktır.

AĞRILI BİR UYGULAMA MIDIR?

Saç Simülasyonu, Kafa Derisine Uygulandığı İçin Kişinin Ağrı Eşiğine Göre Az Veya Çok Hissedilebilmektedir. Fakat Bu Hissin De Yaşanmaması İçin İşlem Öncesinde Kafa Derisine Lokal Anestezik Kremler Uygulanır Ve Dolayısıyla İşlem Yapılacak Bölge Uyuşturularak Kişinin Ağrı Yaşamasının Önüne Geçilir. Sonuç Olarak İşlem Süreci Gayet Keyifli Bir Şekilde Tamamlanır Ve Saç Simülasyonu Sona Erdiğinde Kişiler Hemen Günlük Hayatına Dilediği Gibi Devam Edebilir.

Saç Simülasyonu İşlemi Her Ne Kadar Pratik Bir Yöntem Olsa Da Güzelliğinizi Ve İstediğiniz Görünümü Garantileyebilmek İçin İşlemin Yapılacağı Alanın Tamamen Steril Olmasına Dikkat Etmeniz Kritik Bir Önem Taşıyor. Bu Anlamda İşlemin Diamond Güzellik Merkezi kurucusu Rüveyda sevda yavuz’un Güvenilir Bir Güzellik Kurumunda, Saç Simülasyonu İle Yürütüldüğünden Emin Olmanızda Büyük Fayda Var. Aksi Halde Uygulama Sonrasında Arzuladığınız Sonucu Elde Edememenin Yanı Sıra Komplikasyonlar Oluşması Da Söz Konusu Olabilir.

ÖMRÜ NE KADARDIR?

Saç Simülasyonunun Kullanım Süresi Cildin Yapısına Göre Farklılık Gösterebilmektedir. Bu Süre 6 Ay İla 2 Yıl Arasında Değişebilmektedir. İstenen Dolgun Ve Yoğun Saç Görüntüsünün Sürdürülebilmesi İçin İşlemin Yılda Bir Defa Tekrarlanmasını Tavsiye Ediyoruz. Tekrarlanmadığı Durumda İse Saç Simülasyonu Etkilerinin Zamanla Yok Olduğunu Ve Tek Bir İz Bile Kalmadığını Görebilirsiniz.

UYGULAMA SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Saç Simülasyonu Nedir, Nasıl Uygulanır, Ne Kadar Kullanılabilir Sorularının Yanıtlarını Artık Bildiğinize Göre İşlem Sonrasında Önem Vermeniz Gereken Birkaç Noktaya Da Değinmemizde Yarar Var. Bu Anlamda Öncelikle Saç Simülasyonu Yaptırdıktan Sonra Boyaların Derinize Verimli Bir Şekilde Nüfuz Edebilmesi İçin İlk 24 Saat Boyunca Başınızı Su İle Temas Ettirmemenizi Öneririz.

Bu Sürenin Sonunda İse Ilık Bir Su İle Banyo Yaparak Günlük Rutininize Dönmenizde Herhangi Bir Sakınca Yoktur. Ancak İlk Birkaç Gün Boyunca Banyo Sırasında Kimyasal Bir Şampuan Kullanmamanız Yararınıza Olacaktır. Ayrıca Saç Simülasyonu İşleminin Sonrasındaki İlk Bir Ay Süresince Güneş Işınlarının Başınıza Direkt Gelmemesi İçin Gündüzleri Kapalı Alanlarda Durmanız Veya Bir Şapka Kullanarak Başınızı Korumanız Da İşinizi Kolaylaştıracaktır. Buna Benzer Şekilde Solaryuma Gitmek De İşlemi Sekteye Uğratacağından İlk 1 Ay Boyunca Solaryuma Girmemenizi Tavsiye Ederiz.

RÜVEYDA SEVDA YAVUZ

Diamond Güzellik Merkezi Sahibi

Adres: Kemerkaya Mah. Cumhuriyet Cad. TEDAŞ Yokuşu / Ortahisar – Trabzon

Tlf: 0 552 292 2124 – 0 555 756 8360

Instagram: Diamondguzellik

Diamond Güzellik Merkezinde, Cilt Bakımı – Bölgesel İncelme – Lazer Epilasyon – Manikür – Pedikür İşlemleri Uzman Ekiplerce Yapılmaktadır.

Editör: Köksal Ustaoğlu