Trabzon’da Yaklaşık 1 Hafta 10 Gündür İnanılmaz Bir Sıkıntı Olduğuna Dikkat Çeken Uğurbaş, Bu Sıkıntının Nedenlerini De Açıkladı.

İLAÇLARA ZAM YAPILDI!

Kurun Güncellenmemesinden Dolayı İlaç Firmalarının Üretim Yapmadıklarına Dikkat Çeken Uğubaş, “Son 1 Hafta 10 Gündür İnanılmaz Sıkıntımız Vardı. Bunun Nedeni De Euro Kurunun Güncellenmemesinden Kaynaklı, Bazı İlaç Firmaları Üretim Yapmıyorlardı. Şimdi Birden Bire Olağanüstü Durum İlan Edildi Ve 15’inden Geçerli Olmak Üzere Zam Uygulandı. Ancak Burada Da Güncel Kurun Sürekli Yakalanması Gerekiyor.” Dedi.

HER 4 İLAÇTAN BİRİ BULUNAMIYOR

Mevcut Durumda Trabzon’da Bir Çok Kalemde İlaç Eksiğinin De Bulunduğuna Dikkat Çeken Uğurbaş, “Gribal Enfeksiyonun Yaygın Olmasından Dolayı Acillerde Ve Eczanelerde Yoğunluk Var. Eczanelerimiz Hizmet Sunamaz Duruma Geldi.

İlaç Stoklarında Sıkıntı Var.

Bir Çok İlaç Kaleminde Eksiğimiz Var.

Özellikle Şu Anda Gribal Enfeksiyon, Çocuk Ateş Düşürücü, Ağrı Kesici, Hiper Tansiyon. Kanser İlaçları.

Epey Bir Kalemde Eksikliğimiz Var.

Her 4 İlaçtan Biri Bulunamıyor Durumdayız” Diye Konuştu.

İLACIN OLMAYIŞININ NEDENİ ECZACI DEĞİL

Vatandaşların Zaman Zaman Kendilerini Suçladığını Da İfade Eden Uğurbaş, İlacın Olmayışının Nedeninin Eczacılar Olmadığını Söyledi. Uğurbaş, “İlaç Yoklarının Sebebi Eczacı Değil. Bizzat Benim De Yaşadığım Durum. Hastalar Bizi Suçluyor “Saklıyorsunuz Zam Gelmesini Bekliyorsunuz” Diyor.

Böyle Bir Şey Mümkün Değil. Eczane Sağlık Hizmet Sunucusudur. Birinci Görevi Bu Hizmeti Yerine Getirmesidir. Var Olan İlacı Yok Demesi Mümkün Değil” Dedi.

Haber Kaynak:61 Saat

Editör: Köksal Ustaoğlu