Mahmut Goloğlu Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konsere akademik, idari personel, öğrenciler ve müzikseverler katıldı.

Trabzon Üniversitesi ve Akçaabatlılar Vakfı ‘nın destekleriyle hazırlanan konserde müzik öğretmenliği ve konservatuvar bölümü öğrencileri ve mezunları ile müzik öğretmenleri tarafından klasik Batı müziği repertuvarından eserler icra edildi.

Sözlerini Yasemin Uzun’un yazdığı “Birlikte İyileşeceğiz” şiirini Serkan Aslan ve Ayça Çak seslendirdi.

Konserin piyano solo kısmında Yiğithan Abdülkadir Çakmaksız, Handel Halvorsen’ın “Passacaglia”; Sümeyra Nazlı Taşdemir, Eric Satie’nin Gnossienne; Nurbanu Uslu ile Çağlar Bakıoğlu, bestesi Münir Ceyhan’a ait “Orda Bir Köy Var Uzakta”; Fatma Balta, Chopin’in “Prelude”; Ekin Eftelya Öztürk, Felix Mendelssohn’ın “Venedik Gondol Şarkısı” eserlerini icra etti.

Konserin ikinci bölümünde Çağlar Bakıoğlu, “Yaman” ve “Düşünceler” adlı kendi eserlerinin yanı sıra Chopin’in “Nocturne Op.9, No.2 ile Nocturne Op.9, No.1” eserlerini; depremzede küçük sanatçı Özgür Boran Yakut ise Evgeny Grinko’nun “Valse” eserini dinleyicilerin beğenisine sundu.

Konserin son bölümünde solo, koro ve orkestra eserler seslendirildi. Efecan Çakıroğlu tarafından “Hey Gidi Karadeniz”; koro tarafından sözleri Haluk Levent’e, müziği Cahit Berkay’a ait “Nerdesin”; orkestra tarafından Nazım Bagırov’un “Hasret”; koro ve orkestra tarafından Bosna Halk Şarkısı “Ederlezi”; Mozart’ın “Lacrimosa”; ve “Memleketim” adlı eserleri müzikseverler tarafından ilgiyle dinlendi.

Orkestranın birinci kemanda Cansu Özcan, Eda Çavdaroğlu, Efecan Çırakoğlu, İlkay Yavuz; ikinci kemanda Nazlusu Şakar, Onur Öztürkoğlu, Resulhan Bahadır Hafızoğlu, Selin Hoylu; viyolada Yeşim Kılıçoğlu, Yeşilim Sarımehmet; viyolenselde Ebru İsmailçelebioğlu, Sinem Kalkışım; koroda sapronada Ayça Çak, Ece Değerli, Melek Yıldız Öztüroğlu, Süriye Busenur Conk; altoda Edanur Kaba, Elif Badoğlu, Gülçin Ecem Erdem, Sümeyra Nazlı Taşdemir; tenörde Barış Aslan, Furkan Uzun, Salih Akbulut, Serkan Arslan; basta ise İrfan Çakır, Kudret Candan, Yiğithan Abdulkadir Çakmaksız yer aldı.

Konseri çok beğendiklerini dile getiren öğrenciler bu tür konserlerin devam etmesi isteğinde bulundu.

Konser için verdiği emekten dolayı Dr. Öğr. Üyesi Çağlar Bakıoğlu'na çiçek takdim edildi.

Editör: Köksal Ustaoğlu