Rektör Prof. Dr. Emin Âşıkkutlu’nun gelen misafirlerle tek tek ilgilendiği Trabzon Üniversitesi’nin yer aldığı standı, Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve YÖK Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Karaman ziyaret etti.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürü Prof. Dr. İlker Murat Ar, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ve çeşitli üniversitelerin akademik-idari personeli yanında vatandaşlar ile çok sayıda öğrenci de Trabzon Üniversitesi standını ilgiyle takip eden ziyaretçiler arasında yer aldı.

Trabzon Üniversitesi İktisadî, İdarî ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Oğuz Yusuf Atasel, Teknoloji Transferi ve Proje Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Öğr. Gör. Göksel Çelenk, Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Öğr. Gör. Ayşegül Aydınlı, Kurumsal İletişim Direktörlüğü Art Direktörü Elif Koç’tan oluşan festival ekibi, ziyaretçilerden gelen soruları yanıtlayarak istek ve talepler noktasında onlara yardımcı oldu. Ayrıca TEKNOFEST 2023, insanlık yararına teknoloji sosyal inovasyon yarışma jürisinde Trabzon Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Şule Yüksel Özmen ve Tonya Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Dr. Aydın Yeşilyurt da görev aldı.

Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Âşıkkutlu bu yıl altıncısı yapılan TEKNOFEST 2023’ün coşkulu bir havada geçtiğini ifade ederek, “Başta gençler olmak üzere çok sayıda katılımcı standımızı ziyaret etti. Festival, gençlerin azimlerini ve özgüvenlerini geliştirmelerinde çok önemli bir paya sahip bulunuyor.  Umudumuz olan gençlerimizin yerli ve milli teknolojileri yerinde görmeleri hepimize büyük bir gurur ve heyecan yaşattı. Üniversitemiz de festivalde açmış olduğu stantla “Türk İşaret Dili Çeviri Sistemi (TİD3B)” projesini tanıtarak programlama eğitimi için özelleştirilmiş 3 boyutlu ortamı (KodlaRobo) katılımcıların deneyimine sundu. TEKNOFEST’in yarınlarımıza yön vereceğine yürekten inanıyorum. Dünyanın en büyük teknoloji festivali olan bu organizasyonu başarıyla gerçekleştiren, başta T3 Vakfı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Editör: Köksal Ustaoğlu