Cumhurbaşkanlığınca hayata geçirilen "Kariyer Kapısı Staj Seferberliği Projesi" kapsamında Trabzon Üniversitesi bünyesinde stajyer olarak görev alan öğrenciler için "Belge Takdim Töreni" düzenlendi.

Trabzon Üniversitesi Senato Salonu’nda gerçekleşen törene Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Âşıkkutlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Karal, Üniversite Genel Sekreteri Doç. Dr. Ufuk Töman, Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Recep Çolak, Kurumsal İletişim Direktörü Öğr. Gör. Göksel Çelenk, staj uygulaması yapılan birimlerin temsilcileri ve stajyerler katıldı.

Törende konuşan Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Âşıkkutlu, stajyerleri her zaman Trabzon Üniversitesi’ne beklediklerini dile getirerek stajyerlerden staj boyunca kazanmış oldukları deneyimlerine dair bilgi aldı.

Ulusal Staj Programı kapsamında Trabzon Üniversitesi’ni tercih ettiklerinden dolayı stajyer öğrencilere teşekkürlerini ileten Rektör Âşıkkutlu, “Staj organizasyonunu gerçekleştiren Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne ve merkezimizin müdürü Öğr. Gör. Recep Çolak hocamıza, emeği geçen bütün çalışanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllarda daha fazla sayıda öğrencimize staj verme imkânımız da olacaktır. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Kariyerinizin gelecek aşamalarında planlamalarınız ne ise gönlünüze göre gerçekleşmesini temenni ediyorum.” dedi.

MESLEĞİNİZİN EN ÜST NOKTALARINDA BAŞARILI BİR ŞEKİLDE SİZLERİ GÖRMEK BİZLERİ ÇOK MUTLU EDECEKTİR.

Stajın, eğitimin sahadaki karışlığı noktasında deneyim yaşama imkânı yaşattığını ifade eden Rektör Âşıkkutlu, “Yapmış olduğunuz pratiklerle çalışma hayatınız noktasında bir adım attınız. Bundan sonra bunu geliştirmeniz gerekiyor. Staj uygulamaları mesleğinize yönelik, kariyerinizi nasıl geliştireceğinize yönelik bir planlama yapma noktasında büyük önem arz ediyor. Biz üniversite olarak yapabileceklerimiz noktasında her zaman yanınızdayız. Üniversitemiz sadece bizim değil Türkiye’mizin ve dünyanın her tarafından gelecek öğrencilerimizin de eğitim-öğretim kariyer planlaması yapabileceği bir üniversitedir.  Bu konuda bütün gücümüzle, yardımcı olmaya, destek vermeye hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz. İstekli, heyecanlı bir şekilde stajınızı yaptığınız için sizleri ayrıca tebrik ediyorum. Mesleğinizin en üst noktalarında başarılı bir şekilde sizleri görmek bizleri çok mutlu edecektir.” diye konuştu.

Dilek ve temennilerden sonra Rektör Âşıkkutlu tarafından, stajyer öğrencilere “katılım belgeleri” takdim edildi.

Editör: Köksal Ustaoğlu