İki yıl önce kurulan bölümün ilk oyununu sahneye koyduğunu belirten Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nuri Nalbantoğlu, “Tiyatro oyunumuzda 1. ve 2. sınıflarımızdan 22 öğrencimiz yer aldı. Yaklaşık 3 hafta içinde hazırlandık ve bölüm olarak bu ilk oyunumuz oldu.  Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Sahne Sanatları Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Gamze Tanrıvermiş’in yönettiği oyunun koreografisini Öğr. Gör. Meltem Atagün üstlendi. Tiyatro gösterisini akademik ve idari kadroyla birlikte izleyen Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Çimer oyun sonunda emeği geçen akademisyenlere birer teşekkür belgesi vererek şunları söyledi:

“Devlet Konservatuarımızın sahip olduğu imkânları göz önüne aldığımızda bu kadar sürede böylesine muhteşem bir oyun sergilemeleri bizi çok duygulandırdı. Şahsen ben de gurur ve coşku doluyum. Devlet Konservatuvarının fiziki imkânlarının daha da iyileştirilmesi için elimden gelen tüm desteği vereceğim. Öğretim elemanlarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.”

Editör: Köksal Ustaoğlu