Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun organizasyonuyla Trabzon Gençlik ve Spor Müdürlüğü Atıcılık Tesisleri’nde gerçekleştirilen şampiyonada Trabzon Üniversitesi’ni Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencileri Tuğba Buğur, Ceren Kaba ve Osman Nuri Şentürk temsil etti.

11-12 Nisan 2023 tarihlerinde yapılan atıcılık müsabakalarında Tuğba Buğur, Büyük Kadınlar Havalı Tabanca kategorisinde 560 puanlık derecesiyle; Osman Nuri Şentürk ise Büyük Erkekler Havalı Tüfek Kategorisinde 612.2 puanlık derecesiyle Türkiye Üçüncüsü oldu. Büyük Kadınlar Havalı Tabanca kategorisinde mücadele eden Ceren Kaba ise toplamda 57 kişinin katıldığı şampiyonada yarışmayı ilk on kişi içinde tamamladı.

Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Âşıkkutlu, dereceye giren öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti. Âşıkkutlu, "Şampiyonada derece elde eden sporcularımız, üniversitemize atıcılık alanında ilk başarıyı kazandırarak bizleri gururlandırdı. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı ve hocaları başta olmak üzere emeği geçen herkesi teşekkürlerimle birlikte tebrik ediyorum. Öğrencilerimizi başarılarının devam etmesi için desteklemeye devam edeceğiz. Kıymetli öğrencilerimizin almış olduğu bu derecenin ülkemize, milletimize, üniversitemize ve Trabzon’umuza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

Trabzon Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Bektaş ise yaptığı açıklamada "Üniversitemizin bu başarıyı elde etmesinde desteğini esirgemeyen Sayın Rektörümüzü, emeği geçen bütün hocalarımızı ve öğrencilerimizi kutluyorum. Hep birlikte büyük bir özveriyle şampiyonada dereceye girdik. Öğrencilerimizin Türkiye üçüncülüğü derecesi Üniversitemize, Trabzon’umuza ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

Editör: Köksal Ustaoğlu