İYİ PARTİ TRABZON İL BAŞKANLIĞI OLARAK, AMACIMIZ BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL, MEYVE YEMEKTİR İYİ PARTİ TRABZON İL BAŞKANLIĞI OLARAK, AMACIMIZ BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL, MEYVE YEMEKTİR

İYİ PARTİ BİTTİ” DİYENLERE İKTİDARIMIZI GÖSTERECEĞİZ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan açılış töreni, daha sonra konuşmalar ile devam etti. Açılış töreninde ilk olarak İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Erkan konuştu. Erkan, özetle şu ifadeleri kullandı: “Yükseliş dönemi başlamıştır. Bundan sonra partimiz için hedef iktidardır. Yandaş televizyon ekranlarında, sosyal medya köşelerinde ‘İYİ Parti bitti’ diyenlere iktidarımızı göstereceğiz. Bu kutlu yolda sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu yol iktidar, kalkınma, bu yol büyük ve güçlü Türkiye yoludur. Türkiye’nin geleceğini, Cumhuriyetle, Atatürk’le, Türk milleti ile problemi olanlara teslim etmeyeceğiz. Türk milleti en sıkıntılı anlarda, titremiş ve kendine dönmüştür. Artık İYİ Parti’den başka çözüm ve çare kalmamıştır. İYİ Parti iktidara gelecek ve ülkenin yönetimini teslim alacaktır. Geleceğin iktidarının taşlarını döşüyoruz. Milletimiz için çıkış yolu olmaya devam edeceğiz. Bugün burada sadece bir parti binası açmıyoruz. Bir okul açıyoruz. Trabzon İl Başkanlığı adeta siyaset okulu gibi faaliyet gösterecektir. Siyasete yeni yüzler, değerler kazandıracağız. Gençlerimizi ve kendini genç hisseden bütün Trabzonlu hemşerilerimi partimizde siyaset yapmak için, partime davet ediyorum. Milletimizin önünü açtığımız bu kutlu yolda, bizimle beraber yürümeye davet ediyorum.”

İYİ PARTİ TARİHİ GÜNLERİNDEN BİRİNİ YAŞAMAKTADIR

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın da özetle şu şekilde konuştu: “Bugün Trabzon İYİ Parti tarihi günlerinden birini yaşamaktadır. 31 Mart seçimlerinden sonra fırtınalı havalar esti. Bütün okların İYİ Parti’ye döndüğü esnada, Trabzon’daki dava arkadaşlarım göğsünü siper ederek, aidiyet duygusu içinde davasına sarıldı ve bu anlamda bugün de burada açılışını yapacak olduğumuz binanın tohumları ekildi. Bu fırtınalı süreçte görev alan, Büyükşehir Belediye Başkan adaylığımızı yapmış, şimdi de İl Başkanımız olan Dr. Muhammet Erkan Bey'e teşekkür ediyorum. İl Başkanımız kısa sürede yönetimini oluşturmuş ve divanını da açıklamıştır. Yine aynı zamanda, bugün Ortahisar İlçe binamızın da açılışını yapıyoruz. Yine bu fırtınalı ve İYİ Parti’ye okların çevrildiği dönemde sorumluluk alan Ortahisar İlçe Başkanımız Sayın Kemal Eraydın Başkanıma da göğsünü siper ederek bu görevi almış olmasından dolayı kısa sürede yönetimini oluşturmasından dolayı kendilerine teşekkürü bir borç biliyorum. Yine bu fırtınalı ve okların üzerimize çevrildiği dönemde aidiyet duygusu ortaya koymuş, samimi şekilde davasına inanan ilçe başkanlarıma, ilçe yöneticisi arkadaşlarıma, dava arkadaşlarıma, bütün teşkilat mensuplarına teşekkürü borç biliyor, sizlerden onlara alkış rica ediyorum.

ÜLKEMİZ İYİ YÖNETİLMİYOR

Partimizin kurulduğu ilk günden beri, kuruluşundan bugüne kadar İl Başkanlığı yapmış ilçe başkanlıkları yapmış, yönetici arkadaşlarıma gönül birlikteliği yapmış olduğum dava arkadaşlarıma buradan teşekkürü bir borç biliyorum. Kıymetli hemşerilerim, ülkemiz ne yazık ki iyi yönetilmiyor. Ekonomi çökmüş durumda. Emeklinin hali, işçinin hali, memurun hali, esnafın hali, çiftçinin hali hepten perişan. Hele hele bölgemizde tarım ile ilgili iki ana ürün olan çay ve fındık üreticisinin hali hepten perişan. Çay ile ilgili hem önümüzdeki, hem de bu dönemde fiyatlar açıklanmadan, çay üreticilerimizin memnuniyetini ortaya koymak adına hükümetten ve AK Parti iktidarından talepte bulunduk. ‘Çay üreticilerimizi özel sektöre teslim etmeyin’ Çay üreticilerimizin ÇAYKUR burada çok önemli aksiyon alsın ve çay üreticilerimizin bütün sorunlarını, dertlerini ve fiyatlandırma politikasının uygulanmasında önemli aksiyon alsın.

ÇAY ÜRETİCİLERİ MAĞDUR EDİLDİ

Ne yazık ki AK Parti iktidarı 17 lira fiyat vererek çay üreticilerini mağdur etti. Fındık üreticilerini yine geçmiş dönemde bu konuyla ilgili araştırma önerileri vermiş, hem fındık politikasının oluşmasında, hem de fındık fiyatının düzgün şekilde, üreticileri memnun edecek şekilde fiyat açıklamasının yapılmasını talep ettik. Ama ne yazık ki burada da sükutu hayale uğradık.

FINDIK 200 TL OLMALI

Yine soru önergesi daha hazırladık. Önümüzdeki hafta meclisin gündemine, fındık ile ilgili yaptığımız çalışmaları getireceğiz. Doğu Karadeniz Bölgesinde fındık üreticisinin kg başı fındık maliyetinin 130 lira olduğunu tespit ettik. Fındığın fiyatı bu sene 170 - 200 TL bandında olması gerekir. 6 dolar bandında olması gerekir. İktidara baskılarımızı yapmaya, mecliste gündeme getirmeye devam edeceğiz. Fındık üreticisini memnun edecek fiyatın açıklanmasını talep ediyorum.”

EMEKLİ, TÜRKİYE’DE MAAŞIYLA 20 KİLO, ALMANYA’DA 250 KİLO ET ALABİLİYOR

İYİ Parti Teşkilat Başkanı, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Toktaş ise özetle şu ifadeleri kullandı: “Bugüne kadar Trabzon’da partimizin kuruluşundan, günümüze emek sarf eden il başkanlarımızı, ilçe başkanlarımızı ve tüm yöneticilerimizi tebrik ediyor, her birine selam ve saygılarımı iletiyorum. TBMM’nin en çalışkan milletvekillerinden Yavuz Aydın’ın da değindiği Türkiye’nin 2 temel problemi var. Birisi ekonomi, diğeri sığınmacılar. Ekonomide çok fazla rakamlara oynamaya gerek yok. İçimizde emekliler var. 10 bin lira ve biraz üzerinde maaş alıyorsunuz. Ay sonunda maaş aldığınızda hiç bozmasanız, kira ödemese, faturaları ödemese, köşedeki kasaba gitse şöyle bir poşet 20 kilo ya alır ya alamaz. Bizi kıskandığı söylenen Almanya’da ki Hans, asgari ücreti hiç bozmadan kasaba gitse yanında kamyonet götürmesi lazım çünkü ona 250 kilo et veriyor. Türkiye’nin durumu maalesef bu...

ANADOLU TÜRK’SÜZLEŞTİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Sığınmacılar... Bugün çocuklarını Orta Doğu ülkesine göndermeyenler, Türkiye’yi Orta Doğulaştırıyorlar. Bu tamamıyla Büyük Orta Doğu Projesi kapsamında Türkiye’nin, Anadolu’nun Türk’süzleştirme projesidir. Bu Türkiye’nin en önemli beka meselelerinden bir tanesidir. Bu konuda da hep birlikte uyanık olmak durumundayız. Devleti yönetenlerin, bu konuda üzerlerine düşenleri mutlaka yapmak zorundalar. İYİ Parti kolay kurulmadı, zor şartlarda kuruldu. İYİ Parti’nin kuruluş gerekçelerinin tamamı yerli yerinde durmaktadır. Ülkemizin İYİ Parti’ye ihtiyacı aynıyla devam etmektedir.”

EYLÜL AYINA KADAR TÜM TÜRKİYE’Yİ GEZECEĞİZ

İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı, Genel Başkan Yardımcısı Enver Yılmaz, “1,5 ay önce önemli kongre yaptık. İYİ Parti bu kadar küçük, oy kaybeden partiyse bütün televizyonları açtığınızda akşamları İYİ Parti neden tartışılıyor? Bugün yaz mevsimi olmasına rağmen Trabzon’da merkezin açılışında bulunuyoruz. Bu Ordu’da da böyle, Giresun’da da böyle... Tüm Türkiye’yi gezeceğiz. Eylül ayına kadar Türkiye’deki teşkilat yapımızdaki eksiklikleri giderdikten sonra İYİ Parti yüzde 4’ler değil, Türkiye’yi yönetmeye namzet bir partidir. Önce kendi ayaklarımız üzerine durabilmek, önce kendi tarifimizi yapabilmek... Nedir İYİ Parti? İYİ Parti merkezdir. Merkez sağdaki ana parti. Merkez sağ tarifi nedir? 1923 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin temel felsefesidir. İnşallah teşkilatlarımızdaki genel yapılanmayla, Eylül ayına kadar kendimize takvim belirtmek suretiyle tüm Türkiye’yi dolaşacağız. Ondan sonra kademe kademe yükseleceğiz. Trabzon bizim için her zaman bölgenin nasıl lideri olmuşsa, İYİ Parti’nin o liderliğinin bayraktarlığını yapmış olsun. Partimizi Trabzon’da Türkiye’de lider parti haline getirelim. Bu mekanlar onun için var.”

Konuşmaların ardından İYİ Parti’nin yeni il binasının açılışı yapıldı.

EDİTÖR: Tayfun Çöpcü

Editör: Köksal Ustaoğlu