Aslı bebek gönüllüleri tarafından, SMA Tip 1 hastası Aslı bebeğin tedavisine katkı sağlayabilmek için 21.05.2024 tarihinde, 09.00-17.00 saatleri arasında Akçaabat Atatürk parkında yardım kermesi düzenledi. Bu kermese ilçe esnafları ve halkından Aslı bebeğe bir umut olabilmeleri için destek bekleniyor.

ASLI BEBEK YARDIM BEKLİYOR!

SMA hatası Aslı bebek tedavisi için yardım bekliyor. Tonya ilçesinde yaşayan baba Abdul Karagüzel, Aslı bebeğin tedavisi için gerekli olan parayı toplayabilmek için başlatılan kampanyaya destek beklediklerini ifade etti. 4 kız çocuk babası olan Abdul Karagüzel, bir çocuğunun kalp hastası, bir çocuğunun da özel çocuk olduğunu belirterek yeni doğan bebeklerinin de bu amansız hastalığa yakalandığını söyledi.

İNDİRİMDEN TÜM EMEKLİLERİMİZ FAYDALANACAK İNDİRİMDEN TÜM EMEKLİLERİMİZ FAYDALANACAK

ASLI DENİZ KARAGÜZEL

Trabzon Tonya’nın bebeği. 15 günlükken topuğundan alınan kanla Sma Tip1 ölümcül kas hastalığı teşhisi konuldu. Mart ayında valilik izni çıktı. 8 aylıkken trakesi açıldı. Şuan 20 aylık olan bebeğimiz trakeli, 3 makineye bağlı, burnundan midesine inen hortumla mama ile besleniyor. Kampanyada  %61 lik dilim tamamlandı. Toplanması gereken miktar 1.900.000 dolar.

Anne ev hanımı ve çocuklarla ancak ilgilenebiliyor. Baba hem sağlık problemlerinden kaynaklı hem de Aslı için stant açma ve diğer işlemleri halledebilmek için çalışamıyor. Evin geçimi ve medikal ihtiyaçlar dışarıdan gelen desteklerle ve çocukların bakım paralarıyla karşılanıyor. Ailemiz Trabzon da bir köyde yaşıyor. 4 kız kardeşler 4. Kızımız da Aslı Deniz maalesef SMA hastası.

Desteğiniz Aslı için çok önemli.

Editör: Köksal Ustaoğlu