Başkan Tamer ÖZLÜ,  ilçemizdeki törenlerde yaşandığı varsayılan bu durumla ilgili İlçe Temsilcilik Başkanlığımızdan hiçbir bilgi almamış, salt sahadaki üyelerimizden ve diğer sendika temsilcileri ve onlara gelen bilgiyle hareket etmiş, üstelik bu durumun yaşandığına dair temsilciliğimizle hiçbir şekilde bilgi paylaşmamıştır.

Eğitim-İş Sürmene İlçe Temsilcilik Başkanlığı yaptığım ilçede törene bizzat katılmış bir okul müdürü olarak diğer okul müdürlerinin törende hazır bulunduklarını bizzat gözlemledim.  Biz üyelerimizden aldığımız bu ve buna benzer bilgileri teyit edecek alan çalışması ve muhataplarla gerekli görüşmeler yapmaya fırsat bulmadan, tarafımıza hiçbir şekilde danışılmaksızın, bizden bilgi alınmadan sadece birkaç üyemizden alınan yüzeysel bilgiyle durum basına servis edilmiştir. Üstelik söz konusu üyelerimiz özellikle muhataplarla yapılacak görüşmeler neticeleninceye dek olayın basına servis edilmesinin yanlış olduğunu belirtmişlerdi.

Tüm bunlar, ilçemizde eğitim-öğretim faaliyetlerinin huzurlu bir çalışma ortamı içeride yürütülmesini zora sokarak,  tarafımız için de mağduriyet yaratmıştır.

"TARİHİN AKIŞININ DEĞİŞTİĞİ, TARİHİN YENİDEN YAZILDIĞI GÜN!" "TARİHİN AKIŞININ DEĞİŞTİĞİ, TARİHİN YENİDEN YAZILDIĞI GÜN!"

Başkan Tamer ÖZLÜ tarafından yapılan bilgimiz dışındaki bu haberin art niyetle ve yaklaşan olağan genel kurulumuzda ilçe temsilciliği olarak farklı listelerde seçime girmemizden dolayı kasti olduğu düşüncesindeyim. Durumdan İlçe Yönetimi, üyelerimiz ve yanılgıya düşürülen basın emekçisi arkadaşlarımız adına oldukça rahatsız olduğumuzu bildiriyor, haberle ilgimizin olmadığını basına ve kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Özcan ÜNAL

Eğitim İş Sürmene Temsilcilik Başkanı

Editör: Köksal Ustaoğlu