Festivalin açılış konuşmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Tam Bana Göre Gençlik Festivali’nin açılışına; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Bakanlar, Milletvekilleri, AK Parti Genel Merkez Genel Başkan Yardımcıları, Büyükşehir Belediye Başkanları, İl ve İlçe Belediye Başkanları, bürokratlar, vatandaşlar ve çok sayıda genç katıldı.

AKÇAABAT HORON EKİBİ YİNE SAHNEDE

Tam Bana Göre Gençlik Festival’inde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşması öncesinde alandaki dev sahnede Akçaabat Horonunu sergileyen Akçaabat Kız-Erkek Folklor Ekibi, büyük alkış topladı. İzleyenleri kendine hayran bırakan ekip, alkış yağmuruna tutuldu. Dünya şampiyonu ekipten dünyaya ün salacak performans geldi. Akçaabat Kız-Erkek Folklor Ekibi, Festival boyunca gösterilerine devam ederek Akçaabat Horonunu sergileyecek.

AKÇAABAT BELEDİYESİ STANDI BEĞENİ TOPLADI

Büyükşehir Belediyeleri, il belediyeleri ve nüfusu yüz bin ve üzerindeki ilçe belediyelerinden 145 belediyenin katıldığı Tam Bana Göre Gençlik Festivali’nde yerini alan Akçaabat Belediyesi, alanda kurduğu stantla göz doldurdu. Standı ziyaret edenler, Akçaabat’ın simgesi haline gelen ve dünya şampiyonluğu olan Akçaabat Horonu ve davul zurna ile karşılandı. Ayrıca ziyaretçilere Akçaabat’a ait un helvası ve fındık ikram edildi. Ziyaretçilere Akçaabat’ı tanıtan çeşitli hediyeler de verildi.

‘GENÇLERİ DİNLİYORUZ; GENÇLERE DEĞER VERİYORUZ’ PROJEMİZ ÖDÜL ALDI

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen gençlere yönelik proje yarışmasında Akçaabat Belediyesi ödül aldı. AK Parti Genel Merkezi tarafından Belediyelerin gençler için yaptığı projeler değerlendirildi. Tüm belediyelerin ilettiği projeler arasından Akçaabat Belediyesi’nin lise öğrencilerini ziyaret ederek onlarla gerçekleştirdiği sohbet programlarının yer aldığı ‘Gençleri Dinliyoruz; Gençlere Değer Veriyoruz’ adlı projesi ödüle layık görüldü. Projeye dair ödülü AK Parti Genel Merkez Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’e takdim etti. Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim de AK Parti Genel Merkez Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’ye minyatür tarihi Ortamahalle Evi hediye etti.

AKÇAABAT’IMIZI ULUSAL VE ULUSLARARASI TÜM PLATFORMLARDA LAYIKIYLA TANITIYORUZ

Akçaabat’ın tanıtımına büyük önem veren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, fırsat buldukları her alanda ulusal ve uluslararası tüm platformlarda Akçaabat’ın tanıtımına yönelik tüm organizasyonlara katılmaya gayret ettiklerini dile getirdi. Başkan Ekim, “ Ankara Başkent Millet Bahçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen ve Türkiye’nin en büyük gençlik festivali olan Tam Bana Göre Gençlik Festivali’ne özenle hazırlanarak katıldık. Burada Akçaabat’ı her yönüyle tanıtan bir stant kurduk. Standımıza gelenlere yöresel lezzetlerimizi tattırıyoruz, onlara çeşitli hediyeler veriyoruz. Tüm misafirperverliğimiz ve güler yüzlü gönülden sohbetlerimizle tüm ziyaretçilerimizi karşılıyoruz. Festival boyunca standımızı ziyaret eden tüm vatandaşlarımız burada davul, zurna ve kemençe eşliğinde Akçaabat Horonu izleme imkanı buluyor. Hatta horon halkasına dahil olarak birlik, beraberlik, bütünlük ve dostluk içerisinde gönüllerince eğlenebiliyorlar. Kültür ve sanat şehri olan Akçaabat’ın spor alanındaki tarihi de yadsınamaz. Ülkenin en büyük gençlik festivaline katılan 145 belediyenin her biri kendi uzmanlık alanında bir organizasyon üstlendi. Biz de Akçaabat Belediyesi olarak Futbol Turnuvası Organizatör Belediyesiyiz. Festivale katılan tüm belediyelere futbol turnuvası organizasyonuyla Ankara’da ev sahipliği yapıyoruz. Her yönüyle gençlere hitap eden bu festivalde gerçekten yok yok. Sanat, spor, eğlence, yöresel etkinlikler ve lezzetler, ikramlar, güler yüzlü alçak gönüllü içten sohbetler ve daha fazlası bu festivalde yer alıyor. 5-9 Ekim 2022 tarihleri arasında Başkent Millet Bahçesi’nde yapılan Tam Bana Göre Gençlik Festivali’ne ve Akçaabat Belediyesi standına herkesi davet ediyorum.” Dedi.

FESTİVAL BOYUNCA GENÇLER, VATANDAŞLAR VE BELEDİYELER BULUŞUYOR

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığınca Başkent Millet Bahçesi'nde gençlere yönelik "Tam Bana Göre Gençlik Festivali kapsamında 100 bin nüfus ve üzerindeki 145 belediyenin stant ve etkinliklerinin gençlerle ve vatandaşlarla buluştuğunu vurgulayan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “ Bu festivalde her şey doruklarda yaşanıyor. Herkes farklı tecrübeler ediniyor. Biz de farklı belediyelerin stantlarını ziyaret ederek onların etkinliklerine dahil oluyoruz. Diğer belediyeler de yapılan etkinlikleri, uygulamaları ve ufkumuzu genişletebilecek şehrimize fark katacak faaliyetleri deneyimliyoruz. Akçaabat Belediyesi olarak şehrimizin yararına olan her şeyin peşinden azim ve kararlılıkla ilerliyoruz. Akçaabat için her zaman en iyisine ulaşma gayreti içerisindeyiz.” Şeklinde konuştu.

Editör: Köksal Ustaoğlu