CHP Trabzon Milletvekili Adayı Sibel Suiçmez, AK Parti’nin bugüne kadar terör örgütleriyle kol kola ülkeyi yönettiklerini ifade ederek, AK Parti tarafından teröristlerin bir kez aftan yararlanma yasa teklifinin CHP’nin oylarıyla reddedildiğini hatırlattı. Suiçmez, AK Parti adaylarının Millet İttifakı’nın terörle ilişkilendiren açıklamalarına zor sorular sorarak cevap verdi.

Ak Parti Trabzon 1.sıra Milletvekili Adayı Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu,  “Ya teröristlerle işbirliği yapanlar kazanacak ya da teröristlerle mücadele eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanacak” sözlerine sert karşılık veren Suiçmez, “Aynaya baksınlar, kendilerini görsünler. Açılım döneminde PKK’yı başımıza çıkaran iktidar, şeçim dönemi gelince Millet İttifakı’na dil uzatıyor” dedi.

Önceki seçimlerde verdikleri vaatleri yerine getirmeyen iktidarın, ülkeyi ekonomik dar boğaza soktuğunu ve seçim döneminde terör propagandasını kendilerine kalkan yapmaya çalıştığını söyleyen Suiçmez,  “Bakan Karaismailoğlu ve AK Parti’nin adayları bu sorulara cevap versin:

Oslo’da devleti PKK’ya masaya oturtmadınız mı?

Habur’da çadır mahkemeleri kurup PKK’lıları serbest bırakmadınız mı?

Güneydoğu’da hendeklerin kazılmasına göz yummadınız mı?

Türk bayrağı indiren haini görmezden gelmediniz mi?

TC tabelalarını kaldırmadınız mı?

İmralı’daki teröristbaşı Apo rahat etsin diye koğuş yaptırmadınız mı?

Apo’ya 2 TV, toplantı odası ve banyo yaptırıp bir de yanına arkadaş göndermediniz mi?

Kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkarmadınız mı?

PKK’nın sözde asayiş timi kurup polislik yapmasına müsaade etmediniz mi?

Devlete ‘Has.tir’ diyen PKK’nın sesi Baydemir’le ele ele tutuşmadınız mı?

 Oy uğruna bebek katili Apo’nun mektubunu TRT’de okutmadınız mı?

Gazetecilerin Kandil’e gidip röportaj yapmasına izin vermediniz mi?

Dolmabahçe’de açılım pazarlığı yaparak protokol imzalamadınız mı?

Andımızı, “Ne mutlu Türk’üm Diyene” sözlerini kaldırmadınız mı?

Daha sayalım mı?

Bunların hepsi bu milletin hafızalarına kazınmıştır. Attığınız iftiralarla yaptıklarınızı hafızalardan silemezsiniz. CHP’ye iftira atan Ak Parti’nin Trabzon Milletvekili adayları bir sonraki açıklamalarında sorularımıza cevap versinler” diye konuştu.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİN BAŞLARINI AFTAN YARARLANDIRACAKLARDI

AK Parti’nin TBMM’ye getirdiği yasa teklifini de hatırlatan Suiçmez “Üç kez ‘Terörle Mücadele Kanunu Değişiklik Yasası’ getirildi meclise. İtirafçılık, pişmanlık yasası. Pişmanlık yasasından bir kez olmak üzere terör örgütleri liderleri yararlansın istediler. CHP milletvekilleri de sordu ‘Siz kimi çıkaracaksınız dışarıya?’ diye. Sonra o madde geri çekildi. Bu ülkede bunu üç kez tekrar ettiler. Terör örgütlerinin başlarını bir kez de olsa aftan yararlandıracaklardı. Bu yasa teklifini sunan AK Parti’nin terörle mücadele konusundaki duruşu budur” ifadelerini kullandı.

Editör: Köksal Ustaoğlu