CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ AV. SİBEL SUİÇMEZ’DEN ÇAY MİTİNGİNE DAVET CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ AV. SİBEL SUİÇMEZ’DEN ÇAY MİTİNGİNE DAVET

Suiçmez, Hukukçuların Hak Temelli Yaklaşımını Vurgulayarak, Devletin Merhamet Duyguları Yerine Hak Temelli Çözümler Sunmasını İstedi. Ezgi Kara Bayraktar İse SMA Hastalığının Bir Salgın Olarak Nitelendirilmesi Gerektiğini Belirterek, Türkiye'de Gen Terapisi İçin İnsanların Kampanya Yapmak Zorunda Kaldığını Ve Devletin Bu İnsanlara Destek Olması Gerektiğini İfade Etti.

Hukukçuların Her Şeye Hak Temelli Baktığını Dile Getiren Suiçmez, "Dolayısıyla Merhamet Duyguları Üzerinden Değil, Hak Üzerinden Gerçekleşeceklerin Devlet Eliyle Gerçekleşmesini İsteriz." Diye Konuştu.

Suiçmez'in Söz Verdiği Ezgi Kara Bayraktar Da SMA Hastalığının Türkiye Ve Dünyada Bir Salgın Olarak Nitelendirilmesi Gerektiğini Kaydetti.

SMA'nın Artık Çaresiz Bir Hastalık Olmadığını Ancak Türkiye'de Gen Terapisi İçin İnsanların Kampanya Yapmak Durumunda Bırakıldığını Söyleyen Bayraktar, "Bu İnsanların Esasında Devletimiz Eliyle Desteklenmemesi İçin Hiçbir Sebep Yok." Dedi.

Bayraktar, "Anne Olarak Diyorum Ki Her Türlü Tedaviye Türk Çocukları Ulaşabilir Olmalı. Ben, Türkiye'de İlacına Ulaşamadığı İçin Ölen Bir Bebeğin 'Melek Oldu' Haberini Almak İstemiyorum." İfadelerini Kullandı.

Editör: Köksal Ustaoğlu