2023-2024 yeni dönem koro çalışmalarına Şef Muharrem gaydan ve Şef Eylem Derçin yönetiminde başlayacak olan Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Koroları  her yıl olduğu gibi bu yılda seçkin repertuvarlarla Akçaabat’ın kültür sanat hayatına hizmet renk katacak.

Koro çalışmaları, Akçaabat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü salonunda yapılacak, Türk Halk Müziği koro çalışmaları, 3 Ekim 2023 Salı günü başlayıp her salı günü saat 19.00’da; Türk Sanat Müziği koro çalışmaları ise 6 Ekim 2023 Cuma Günü başlayıp her cuma günü saat 19:00’da gerçekleştirilecek.

Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Korolarına katılmak isteyenler ise Akçaabat Belediyesi internet sitesi üzerinden başvuru yapabilecekler.

Konu ile ilgili düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, kültür ve sanata büyük önem verilen Akçaabat’ta Türk Halk Müziği Korosunun 1996 yılı ve Türk Sanat Müziği Korosunun 2001 yılı itibariyle faaliyet gösterdiğini dile getirdi. Başkan Ekim, “Türk Sanat müziği ve Türk Halk Müziği Korolarımız Türk Müziğini en üst düzeyde icra ediyor; geliştiriyor; yaşatıyor ve seslendirdikleri nadide eserlerle musiki sevenlerin gönüllerine taht kuruyor. Korolarımız, yıl içerisinde belirli periyotlarla halka açık konserler veriyor. Hem Türk Halk Müziği hem de Türk Sanat Müziği Korolarımız konserler öncesinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü çalışma salonlarında titizlikle ve hummalı bir şekilde prova yapıyorlar. Korolarımız, koro ve solo performanslarla seçkin eserleri seslendirerek sanatseverlerin kulaklarının pasını siliyorlar. Konserlerde sanat dolu, duygu yüklü akşamlar geçirmeye hazır olun. Belediye olarak şehrimizin kültür ve sanat hayatını canlı tutmak, vatandaşlarımızın sosyalleşmesine katkıda bulunmak için kültürel etkinliklerimize devam edeceğiz.” Dedi.

Editör: Köksal Ustaoğlu