TRT Radyosu’nda yayınlanan “Genç Yaşam” programına konuk olan Trabzon Üniversitesi’nin milli şampiyonları büyük hedefler taşıyan genç üniversite adaylarını Trabzon’a davet etti. Bu yıl TRÜ Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü’nden mezun olmaya hazırlanan Keyda Nur Çolak (Dünya Karate Şampiyonu), Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencisi Tuğçe Bektaş (Muay-Thai Dünya Şampiyonu) ve Spor Yöneticiliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Mustafa Efe Kuru (Balkan ve Avrupa Şampiyonu), Fatih Eğitim Fakültesi Kampüsünden gerçekleştirilen TRT canlı yayınında Seza Turgut’un konuğu oldu.

TRÜ SİZE GÜÇ VERECEK

Sporda marka şehirlerin başında gelen Trabzon’un adını taşıyan Üniversitenin başarılı sporculara motivasyon, teşvik ve destek konusunda son derece duyarlı davrandığını anlatan sporcular canlı yayında Türkiye’nin dört bir yanındaki arkadaşlarını Trabzon’a çağırırken, “Hem mesleki kariyerimizi şekillendirmede, hem de sportif başarılarımızı geliştirmede bize her anlamda güç veren bir okula sahibiz. Akademik kadro, saha, tesis ve sistemler bakımından da en genç ve en güçlü üniversitelerden biriyiz. Bizim gibi büyük hedefler taşıyan gençlerin de Trabzon’u ve Trabzon Üniversitesi’ni tercih etmelerini tavsiye ediyoruz” diye konuştular.

AKÇAABAT’TA 19 MAYIS KUTLANDI AKÇAABAT’TA 19 MAYIS KUTLANDI

HEPSİ GÖZBEBEĞİMİZ

TRÜ Spor Bilimleri Fakültesi Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Serdar Alemdağ da Avrupa ve Dünya şampiyonu sporcuları ile gurur duyduklarını belirterek, “Şampiyonlarımız gözbebeğimiz. Onları ‘olimpiyat yıldızları’ olarak niteliyoruz. Hem üniversitemizi, hem şehrimizi, hem de ülkemizi başarıyla temsil ederek Bayrağımızı dalgalandırıyorlar. Şampiyonlukların motivasyonuyla doğru orantılı olarak derslerindeki başarıları artıyor. 2024 Bahar Etkinliklerimizi yayınlamak için kampüse gelen TRT canlı yayınında da spor bilimleri okumayı düşünen arkadaşlarına seslenerek TRÜ’nün akademik avantajlarını anlattılar” ifadelerini kullandı.

Editör: Köksal Ustaoğlu