Yaklaşık 20 yıldan beri her seçim döneminde Trabzonlu seçmenin önüne ‘dev proje’ olarak getirilen ancak bugüne kadar hiçbir şekilde yatırım programına dahi alınmayan Güney Çevre Yolu, Trabzon’da çok ilginç bir siyasi harekete yol açtı. Anamuhalefet konumundaki CHP’nin Trabzon 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Sibel Suiçmez bugün beraberindeki milletvekili adayları ve partililerle birlikte projenin temelini attı!..

YATIRIM ANLAYIŞLARI BOZUK
Güney Çevre Yolu, raylı sistemle birlikte Trabzon’un en büyük beklenti ve umut projelerinden biriydi. Ne var ki bugüne kadar genel/yerel yaklaşık 7 seçimde de gündeme gelmesine karşın yolla alakalı hiçbir hamle yapılmadı. Yolun teknik altyapısı ve fizibilitesi gün yüzüne çıkmadı, kamulaştırması yapılmadı, ihalesi gecikti ve yol programa da alınmadı. Süreci yakından takip eden Cumhuriyet Halk Partili milletvekili adayları bugün Akçaabat ilçesine giderek yolun Batı ayağının planlandığı yerde temel atma töreni düzenledi. 1. Sıra adayı Av. Sibel Suiçmez, burada yaptığı değerlendirmede “Onlar yapamıyorsa biz yaparız. Seçimden sonra da buna devam ederiz. Adil Bey’in (Karaismailoğlu) artık zahmet etmesine gerek kalmadı” ifadesini kullanarak küreği eline aldı ve Arkadaşlarına “Haydi arkadaşlar” diyerek ilk temeli attı.

HER ŞEYLERİ SEÇİME ENDEKSLİ
Suiçmez, “Şu anda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu’nun sizleri 1 Mayısta temel atma töreni için çağırdığı alandayız, dün akşam arkadaşlarla birlikte temel atma töreninden önce yerine getirilmesi gereken konuları araştırdık. Gördük ki iktidar bu projeyi bu dönem için yatırım programına almamış. İhalesini yapmamış. Bütçesini hazırlamamış ve kamulaştırmalara da başlamamıştır. Bu iktidara göre temel atma töreninden önce hiçbir şey yapılması gerekmiyormuş. Bu nedenle biz de arkadaşlarla birlikte karar verdik, Akçaabat İlçe Başkanımız, Belediye Meclis Üyemiz ve adaylarımızla birlikte temel atma törenini yapmak istedik. Adil Bey’in de bir daha zahmet etmesine temel atmasına gerek kalmadı, Trabzon ve Bölgemiz için hayırlı olmasını diliyoruz” dedi. 
Mersin Kof Deresi bölgesinde gerçekleşen temel atma töreninde konuşan Suiçmez daha sonra ‘Haydi arkadaşlar’ diyerek küreği eline aldı ve beraberindekilerle birlikte temeli attı. Temel atma törenine CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak, Belediye Meclis Üyesi Tuncay Demirci ve vekil adaylarından Musa Hacıoğlu, İlker Akıncı ve Mustafa Erdi Çakır ile partililerle vatandaşlar katıldı.

Mersin Kof Deresi bölgesinde gerçekleşen temel atma töreninde konuşan Suiçmez daha sonra ‘Haydi arkadaşlar’ diyerek küreği eline aldı ve beraberindekilerle birlikte temeli attı. Temel atma törenine CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak, Belediye Meclis Üyesi Tuncay Demirci ve vekil adaylarından Musa Hacıoğlu ve Mustafa Erdi Çakır ile partililerle vatandaşlar katıldı.

AK Parti iktidarı, 20 yıldır her seçim döneminde mega proje olarak Trabzon’a vaat ettiği Güney Çevre Yolu’nu, Trabzon’dan milletvekili adayı gösterilen Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu bu seçimde de gündemine aldı. 2023 yatırım planında bütçesi olmayan, kamulaştırması ve ihalesi yapılmayan Güney Çevre Yolu için Trabzon’un Akçaabat ilçesinin Mersin mahallesinde 1 Mayıs’ta temel atma töreni yapılacak.

MİLLİYETÇİLER DAYANIŞMA PLATFORMU KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA DESTEĞİNİ AÇIKLADI MİLLİYETÇİLER DAYANIŞMA PLATFORMU KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA DESTEĞİNİ AÇIKLADI