ZORLUOĞLU ATATÜRK KÖŞKÜ’NÜN RESTORASYONUYLA YAKINDAN İLGİLENİYOR ZORLUOĞLU ATATÜRK KÖŞKÜ’NÜN RESTORASYONUYLA YAKINDAN İLGİLENİYOR

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, düzenlenen iftar programı ile yetim ailelerle ve çocuklarla birlikte oruç açtı.

Akçaabat Belediyesi ve İHH Akçaabat Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen iftar programına; Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve değerli eşi Yasemin Ekim’in yanı sıra Kurum ve Kuruluşların Daime Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ve ilçe genelindeki yetimler katıldı.

Yetim ailelerle ve çocuklarla yakından ilgilenen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, iftar öncesi masaları tek tek dolaşarak onlarla sohbet etti.

İftar sonrasında her yıl Ramazan Ayı’nın 15. Günü kutlanan Dünya Yetimler Günü’nün önemini belirten bir konuşma yapan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Her yıl Ramazan Ayı’nın 15. Gününde kutlanan Dünya Yetimler Günü vesilesiyle ger Ramazan Ayı’nda olduğu gibi bir araya geldik. Öncelikle belirtmek isterim ki siz değerli yavrularımız ve aileleriyle aynı sofranın etrafında kucaklaşmaktan ve birlikte oruç açmaktan onur duyuyorum. Sizler için hazırladığımız iftar sofralarımıza hoş geldiniz; safalar getirdiniz. Bizler, çocuklara değer veren, yetime sahip çıkan bir inancın mensuplarıyız. Biz, yetim bir peygamberin ümmetiyiz. Peygamber Efendimiz (s.a.v) bir hadisinde “Yetimin başını Allah rızası için okşayanla cennette komşu olacağız.” buyuruyor. İşte biz de dinimizin ve insanlığın gereği bu vazifemizi yerine getirmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret ediyoruz. Rabbim, bu hadisin feyzinden faydalanarak bizleri Peygamber Efendimize komşu eğlesin İnşallah. Yıl içerisinde farklı programlarda veya etkinliklerde sizlerle bir araya gelebilmeye sizlerle sohbet edebilmeye özen gösteriyorum. Sizleri; iftar sofralarımızda olduğu gibi her zaman ağırlamak isterim. Bilmenizi isterim ki kapımız sizler için daima açıktır. Bir abiniz bir amcanız veya bir kardeşiniz olarak sizlerin daima yanınızda olduğumu, imkanlarım ölçüsünde sizlere her zaman yardımcı olabilme arzusunda olduğumu da özellikle vurgulamak istiyorum.”

Program boyunca Akçaabat Belediyesi Türk Halk Müziği Koro Şefi Muharrem Gaydan ve orkestrası tasavvufi eserler ve ilahiler seslendirdi.

Dünya Yetimler Günü İftar Programı, İHH İnsani Yardım Derneği’nin ve protokol üyelerinin yetim çocuklara bayramlık çeşitli hediyeler vermesiyle sona erdi.