Sosyal Bilgiler dersi kapsamında Cumhuriyet’in kazanımlarını yerinde incelemek adına Belediye Meclis Toplantısına katılan Yaylacık Ortaokulu öğrencileri, demokratik süreçleri, yerel yönetimlerin işleyişini ve vatandaşların yerel yönetimlere katılımlarının önemini yerinde gördüler.

DÜZKÖY'ÜN YÜKSEK MAHALLELERİNE KAR YAĞDI DÜZKÖY'ÜN YÜKSEK MAHALLELERİNE KAR YAĞDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yılı olması münasebetiyle Sosyal Bilgiler Dersi etkinliği kapsamında Meclis Toplantısına katılan Yaylacık ortaokulu 7. Sınıf öğrencileri, Belediye Meclisinin karar alma sürecini gözlemleme ve belediye hizmetlerinin topluma nasıl fayda sağladığını görme fırsatı buldular.

Yaylacık Ortaokulu öğrencilerini Belediye Meclisinde misafir eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Öğrencilerimiz, Cumhuriyetimizin kazanımları ve yerel yönetimler hakkında somut bir anlayış ve deneyim kazanmış oldular. Yaylacık Ortaokulu öğrencilerimiz, burada demokratik katılımın önemini görüyorlar. Aynı zamanda da onlara gelecekte toplum hizmetine adanmış kariyerlere ilham vermiş oluyoruz. Öğrenciler, belediye hizmetlerinin nasıl planlandığına, uygulandığına ve denetlendiğine tanık oluyorlar. Geleceğimizin teminatı gençlerimizi, aramızda görmekten mutluluk duyuyorum. Her birine eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. Hem meclisimizde misafir ettiğimiz öğrencilerimizin, hem gençlerimizin hem de tüm ülkemizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. Cumhuriyet’imizin 100. Yılı hepimize kutlu olsun.” Dedi.

Editör: Köksal Ustaoğlu