Of'ta 11 ayın sultanı Ramazan ayı idrak ediliyor. Of'ta on bir ayın sultanı Ramazan, dualarla karşılandı, Of Çarşıbaşı Büyük Camii'nde ilk teravih namazı kılındı.

Of Belediyesi'nin ilçe sakinleriyle Ramazan coşkusuna ortak olduğu "Teravih Buluşmaları" başladı. Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Ramazan'ın ilk teravih namazını Of Çarşıbaşı Büyük Camii'nde kılıp, ardından vatandaşlarla sohbet etti. Asrın felaketi nedeniyle bu yıl Ramazan’a biraz buruk girildiğini ifade eden Başkan Sarıalioğlu, iftar, sahur programları ve farklı etkinliklerle afet bölgesinde yaraları sarmaya devam edeceklerini hatırlattı.

Ramazan ayının ilk teravih namazında Oflular adeta camilere akın etti. Oflular teravih namazı için camileri doldururken, çocuklar da aileleri ile birlikte Ramazan atmosferini yaşadı.

Rahmet ayının güzelliklerinden olan teravih Of'ta da tüm camilerde coşkuyla karşılandı. Of Belediyesi'de gelenek haline getirdiği ve ilçe sakinleriyle bir araya gelmeye vesile olan teravih buluşmalarında vatandaşlar talep ve önerilerini birinci ağızdan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu'na iletme fırsatı yakalıyor. Bu kapsamda ilk Teravih namazını Of Çarşıbaşı Büyük Camii'nde kılan Başkan Sarıalioğlu ilçe sakinlerinin Ramazan coşkusuna ortak oldu.

Namazın ardından vatandaşlarla sohbet eden Başkan Sarıalioğlu, teravih, iftar ve sahur programlarıyla Kur'an ayı olan Ramazan'ı en güzel şekilde idrak edeceklerini vurguladı. Ramazan ayına kavuşmanın heyecanını tüm hemşehrileriyle birlikte yaşadıklarını ifade eden Başkan Sarıalioğlu, "On bir ayın Sultanı Ramazan hoş geldi, sefa getirdi. Mübarek Ramazan ayına girmiş olmanın verdiği huzura, ilk Teravih Namazı’na kavuşturana şükürler olsun. Hem burada Ramazan'ımızı idrak ederken hem de gönlümüz, dualarımız, emeğimiz, gayretimiz, iftarlarımız, sahurlarımızla deprem bölgesinde olacağız. Belki buruk bir Ramazan yaşıyoruz,  acılarımız var. Ama yaralarımızı en kısa zamanda sarıp, inşallah daha güzel Ramazanları hep birlikte yaşayacağız. Şehrimizin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin Ramazan'ı mübarek olsun" dedi.

Teravih programında; Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu'na, Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, AK Parti Of İlçe Başkanı Ahmet Çapoğlu ve Of  Belediyesi  meclis üyeleri eşlik etti.

Editör: Köksal Ustaoğlu