Sürücüler, ilçe girişinde ve merkezinde her gün artan nüfus ve araç yoğunluğu nedeniyle içinden çıkılmaz hale gelen trafik sorununun çözülmesini bekliyor.

Akçaabat ilçesinin en büyük problemlerinden biri olan trafik yoğunluğu halâ çözümlenmeyi beklerken, artan nüfus ve araç sayısı ile birlikte sorun daha da büyüyor.

Yolların eski ve dar olmasının yanı sıra geçmişten gelen şehir planlamasındaki eksiklikler, günden güne ilçe merkezinde araç kullanmayı zorlaştırıyor.

Devlet karayolu Akçaabat şehir merkezi yol ayrımındaki kavşağın yetersiz oluşu, kavşak yakınlarındaki mağazaların ve tali yolların aktif kullanılması, özellikle vatandaşların izinli olduğu günlerde ya da okul ve iş çıkışlarında Akçaabat’ta trafiği sürücüler için kabusa çeviriyor.

Birçok probleme dikkat çeken sürücüler, özellikle sivil araçların halk otobüsü şoförlerinin park yerlerine girmelerinden dolayı yolcularını yolda indirmek zorunda kaldıklarını söyledi.

AKÇAABAT’TA TURİZM KONUŞULDU AKÇAABAT’TA TURİZM KONUŞULDU

Sürücüler, böyle yaparak hem yolcuların canını tehlikeye atmak zorunda kaldıklarını hem de trafiğin durmasına neden olduklarını söyledi.

Editör: Köksal Ustaoğlu