CHP MİLLETVEKİLİ AV. SİBEL SUİÇMEZ 2023-2024 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILININ BAŞLAMASI NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI CHP MİLLETVEKİLİ AV. SİBEL SUİÇMEZ 2023-2024 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILININ BAŞLAMASI NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

Suiçmez; “19.Yüzyılın sömürücülüğüne ilk darbe Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının başlattığı kurtuluş mücadelesinin 30 Ağustos 1922 tarihinde zaferle sonuçlanmasıyla vurulmuştur.

30 Ağustos 1922 tarihi sadece Türk Kurtuluş Tarihi açısından önemli bir zafer değildir. 
Cumhuriyetimizin kurucusu, Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve milletimizce; vatanımızın birliği, milletimizin özgürlüğü ve bağımsızlığı için yazılan bu destan, ezilen ve sömürülen uluslar içinde mücadele azmi oluşturmuştur.

30 Ağustos Zafer Bayramında bizler bir kez daha ifade ediyoruz ki; vatanımız ve bağımsızlığımız için kurtuluş mücadelesi verilen dönemdekilerle aynı azim ve kararlılıktayız.

Bizlerin Türk Bayrağı altında bağımsız ve özgürce yaşamamızı sağlayan, 30 Ağustos 1922 destanını yazan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.” ifadelerini kullandı.