Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı Mustafa Erdi Çakır, Yomra’da vatandaşlarla buluştu. Çakır, “Genel Başkanımızın liderliğini yaptığı ittifak masası, onun etrafında toplanan siyasi partiler tarihsel misyon üstlendiler. Tıpkı 1974’te rahmetli Bülent Ecevit ve Erbakan’ın bir araya gelmesi gibi.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı Mustafa Erdi Çakır, Yomra ziyaretlerinde ilk olarak İlçe Başkanı Erol Pekşen ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Yomra’da Sancak Mahallesi’nde esnaf ziyaretleri yaptı. Milletvekili Adayı Mustafa Erdi Çakır'a  vatandaşların yoğun ilgisi dikkatlerden kaçmadı.

1974’TE ECEVİT VE ERBAKAN’IN BİR ARAYA GELMESİ GİBİ

Toplumun farklı düşünen her kesimin bir araya gelerek Kuvayı Milliye ruhu oluşturduklarını söyleyen Çakır, “Vatandaş neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. Fazla söze gerek yok. Ne kadar söz varsa düne ait dünle beraber gitti, şimdi yeni bir şeyler söylemek lazım. Bunu da sokakta söylememiz lazım. İçinde bulunduğumuz zamanın tarihi kırılmaya sebebiyet verecek dönemden geçtiğimizi düşünüyorum. Genel Başkanımızın liderliğini yaptığı ittifak masası, onun etrafında toplanan siyasi partiler tarihsel misyon üstlendiler. Tıpkı 1974’te rahmetli Bülent Ecevit ve Erbakan’ın bir araya gelmesi gibi. Osmanlı’nın birçok toplumsal kesiminin bir araya gelip oluşturduğu Kuvayı Milliye ruhu gibi.” diye konuştu.

TRABZON’DA HEDEF YÜZDE 61 OY

Sahada ittifak il, ilçe başkanları, milletvekili aday adayları ile hep birlikte çalıştıklarını kaydeden Çakır, “Daha canlı daha diri olursak bu sürecin sonunda zaten kazanacağız. Ancak yüzde 61’le en yüksek oranla kazanacağız. Biz yalnızca 25  adayı adayı ile değil, ona eklenen Deva Partisi, Saadet, Demokrat ve Gelecek Partisi’nden aday adayları vardı. Hep birlikte çalışıyoruz. Deva Partisi’nin önceki dönem il başkanı şimdi bizim sokakta yol arkadaşımız. İttifak il ve ilçe başkanlarımızla bu süreci hep birlikte öreceğiz. Çok çalışacağız ki ittifakımızın lideri cumhurbaşkanı, genel başkanları ve şehrimizin evladı cumhurbaşkanı yardımcısı olsun. Gelecek baharlar gelecek herkese…” açıklamalarında bulundu.

ÇAKIR'DAN TAZİYE ZİYARETİ

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı Çakır, ardından Yomra ilçe stadına giderek Yomraspor-Ağrıspor maçını izledi. Maçtan sonra eşi vefat eden önceki dönem CHP Yomra İlçe Başkanı Enver Pekşen’in ailesine ve babası vefat eden Kadın Kolları Yöneticisi Emine Maraş’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Editör: Köksal Ustaoğlu