Yaklaşan genel Seçimler öncesinde adaylarını belirleyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adaylarını kamuoyuna tanıttı.

Tanıtım Toplantısına MHP Trabzon il Başkanı Ömer Ayar, Şalpazarı MHP'li ilçe Belediye başkanı Refik Kurukız, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Milletvekili adayları Bekir Sıtkı Tarım, Yavuz Tellioğlu, Şener Pul, Edanur Altıntaş, Yusuf Çakmak, Murat Aksoy, BBP il Başkanı ve partililer katıldı.

"14 MAYIS'TA BİR BAYRAM DAHA YAŞAYACAĞIZ"

Açılış Konuşmasını yapan İl Başkanı Ayar şu ifadeleri kullandı:

Bugün burada MHP aday tanıtım toplantısı için bir aradayız. Geçen toplantımızda aday adaylarımız bir araya gelmiştik. Şimdi Milletvekili adaylarımız ile bir aradayız. Aday adaylarımız belli olduktan sonra çok sıkı bir çalışma yaptık.

Yüzyılın seçimine hazırlanmaktayız. Tüm dünyada olduğu gibi salgın nedeni ile kapalı olması, Ukrayna Rusya savaşı, deprem ve sel felaketleri nedeniyle ekonomik sıkıntılar meydana geldi ve devletimiz bu sıkıntıların üstesinden gelmiştir ve gelmeye devam edecektir. Bu sıkıntıların üzerinde Cumhur ittifakı ile aşacağız.

Cumhur ittifakının karşısındakiler bölücüler, Milliyetçi hareket partinden ayrılanlardan oluşmaktadır.

Millete cilalı vaatler vererek asıl amaçlarını gizlemektedirler. Menfaatleri uğrunda bölücüler ve Atatürk düşmanları ile yürüyorlar.

Bizim cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Milletvekili adaylarımız ise burada. Teşkilat olarak onlara güvenimiz tam. Onları bize genel başkanımız emanet etti. Başaracağız. Başarmalıyız. Her ülkücünün daha fazla çalışmasını temenni ediyorum ve istiyorum. 14 Mayıs'ta bir bayram daha yaşayacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

İl başkanının konuşmasından ardından MHP Trabzon Milletvekili adayları tek tek basına ve kamuoyuna tanıtıldı.

"TRABZON'DA BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ"

MHP Trabzon 2. sıra milletvekili adayı Yavuz Tellioğlu yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

Milliyetçi hareketimizin lider genel başkanımızın talimatlarıyla korona virüs salgını sonrasında çalışmalarımızı başlatmıştık. Tüm ilçelerimizi kapsayan çok etkin programlar icra ettik. Trabzon'umuz 18 ilçesinde görevlendirildik. Çok güzel programlar ortaya koyduk. İlçelerin kanaat önderleri ve dava arkadaşlarımızla bir araya geldik. Çalışmalarımız hala devam etmektedir. Kutlu bir yola çıktık. . 14 Mayıs bir seçimden önce kader anını oylayacağız. Bu salonda inanmışlığı görüyorum. Milliyetçi hareket partisi Trabzon'da birinci parti çıkacak inşallah. Biz tüm milletvekillerine talibiz. MHP'yi mecliste de birinci parti olacağız. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı açık ara farkla cumhurbaşkanı yapacağız. Tüm kademelerimizle çalışıyoruz. Çıkmış olduğumuz kutlu yolculukta Allah Muaffak eylesin"

"TRABZON'DA 6-0 YAPACAĞIZ"

MHP 1. Sıra adayı Bekir Sıtkı tarım ise yaptığı konuşmada şu ifadeleri Kullandı:

Siyaseten beni yetersiz görebilirler ama bunun değerlendirmesini Genel başkanımız Devlet Bahçeli ve Genel Merkezimiz karar verir. Ama bana haysiyetsiz hırsız diyemezler.

Ben Genel başkanımız ile konuştuğumuzda ben kendisine "Herkes 1 milletvekili diyor ama ben 2'yi 3'ü alacağımızı söyledim. Biz bu Trabzon'da 3. milletvekilini 800 oyla kaybetmiştik. O Trabzon bu Trabzon. Değişen bir şey yok. Ben 6-0 alacağız diyorum ama Cumhur ittifakı ile 6-0 alacağız.

MİLLET İTTİFAKI AKÇAABAT’TA KOL KOLA... MİLLET İTTİFAKI AKÇAABAT’TA KOL KOLA...

Haber61 - Haber Servisi - Okan Çıtlak