Proje Kapsamında Akçaabat İlçesinin Genelinde Faaliyet Gösteren Ortaokulların 8. Sınıf Öğrencileri Öğretmen Ve İdarecileriyle Birlikte MTAL Lisesine Gelenlere Okul İdarecileri ve Öğretmenlerce İkramlarda Bulunuldu.

Öğrencilere Burada MTAL Okulu Rehberlik Servisi Tarafından LGS Süreci İle Alakalı Bilgilendirmeler Yapıldı.

Okulun Mesleki Alanlarını Ve Atölyelerini Ziyaret Eden Öğrencilere Meslek Dersi Öğretmenleri Tarafından Rehberlik Edilerek Bölümler Hakkında Bilgilendirmeler Ve Etkinlikler Yaptırıldı.

Trabzon İl MEM Müdür Yardımcısı Evren Görmüş, Akçaabat İlçe MEM Mehmet Usta, Trabzon İl MEM Şube Müdürü Akın Baydere, Akçaabat İlçe MEM Şube Müdürleri Hülya Yüzgeç Ve Taner Petek’ İn Katıldığı Programın Sonunda Okulun Türk Dili Ve Edebiyat Öğretmeni Fatma Şahin Yılmaz’ın Modarötörlüğünde İlçe MEM Mehmet Usta’nın Katılımları Ve Öğrencilerin Konuk Olduğu “Mesleki Ve Teknik Eğitimin Dünü, Bugünü, Yarını” Konulu Bir De Söyleşi Gerçekleştirildi.

Akçaabat İlçesi Genelinde Faaliyet Gösteren Ortaokul 8. Sınıf Öğrencilerine Ulaşmayı Hedefleyen Projenin 2. Aşaması Şubat Ayının İkinci Haftası Gerçekleştirilecek.Projemizin Nihai Hedefi Öğrencilerin Mesleki Eğitime Bakışlarını İlk Elden Deneyimlemelerini Sağlamak Ve Liseye Geçiş Süreçlerindeki Karar Verme Noktasında Öğrencilere Yardımcı Olabilmek.

Katılımcı Öğrenci Ve Öğretmenler Projenin Son Derece Etkili, Keyifli Ve Verimli Bulduklarını İfade Ettiler.

Programın Hazırlanması ve Sunumuyla İlgili Kısa Açıklama Yapan MTAL Okulu Müdürü Volkan Balcı,”Projenin Hazırlanış Ve Uygulama Aşamalarındaki Desteklerinden Dolayı Okulumuz İdarecilerine, Projenin Her Aşamasını Titizlikle Planlayıp Yürütülmesinde Aldıkları Sorumlulukla Bizlere Yardımcı Olan; Rehberlik Servisine (Danışmestek); Alan Şefleri Ve Öğretmenlerimize Ve Katkı Sunan Tüm Paydaşlara Teşekkür Ederim.”dedi

Editör: Köksal Ustaoğlu