04-05 Mayıs 2024 Tarihlerinde Erol Günaydın Sanat Merkezinde sahne alan Kayseri Devlet Tiyatrosu, muhteşem bir performansa imza attı.

İzleyenlerden tam not alan ‘Kral Üşümesi’ adlı tiyatro oyununda karşıt düşüncelerin fikirleri nasıl geliştireceği anlatıldı.

ÇOCUKLAR İÇİN TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLADI ÇOCUKLAR İÇİN TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLADI

Kayseri devlet Tiyatro’nun sahnelediği ‘Kral Üşümesi’ adlı tiyatro oyunu ile düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Akçaabat, kültür ve sanat beşiği bir ilçedir. Özellikle tiyatro oyunları, sanatsever hemşehrilerimiz tarafından beğeniyle takip ediliyor. 24. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali kapsamında ilk kez Akçaabat’ta oyun sahneleniyor. Bu önemli organizasyonun bir parçası olmak ilçemiz adına gurur vericidir. Hemşehrilerimizin 24. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali organizasyonunun Akçaabat ayağını takip edebilmeleri için Erol Günaydın Sanat Merkezinde sahnelenen oyunların biletlerini ücretsiz olarak seyircilerimize ulaştırdık. 24. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali organizasyonunda emeği geçenlere, Kayseri Devlet Tiyatrosu ekibine ve tiyatro sever hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. 24. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali, 8 Mayıs 2024 Çarşamba günü İzmir Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenecek “ Otobüs Durağında Üç Bencil “ adlı çocuk oyunu ile Erol Günaydın Sanat Merkezinde minik tiyatro severlerle buluşacak. Saat 11:00 ve 15:00 olmak üzere iki seans halinde gerçekleşecek olan oyuna şimdiden herkesi davet ediyorum.” dedi.

Editör: Köksal Ustaoğlu