Kahve Dünyası 23 Nisan’ı da kapsayan Ramazan Bayramı’nda 30 Kahve Dünyası gönüllüsü ile Hatay’ı ziyaret etti. 22 Nisan’da deprem bölgesine gönderilmek üzere, Ramazan ayı boyunca Kahve Dünyası mağazaları ve kahvedunyasi.com'da satışı gerçekleştirilen Kalplerimiz Bir kutularının dağıtımını yaptı. Ayrıca 23 Nisan için çocuklara özel hazırladığı hediyeler, dondurma karavanları ve etkinlik tırı ile Hatay Samandağ, Büyükdalyan, İskenderun limanında Rauf Bey Yaşam Gemisi Destekleme ve Yetiştirme Kurs Merkezi ile İstanbul Büyükada’da etkinlikler düzenleyerek hem Ramazan Bayramı’nı hem de 23 Nisan’ı kutladı.

Bayram çikolataları Kalplerimiz Bir kutularıyla dağıtıldı

“Bayramlar birlikte güzel” diyerek yola çıkan Kahve Dünyası, 22-23 Nisan’da hem bayramlaşmak hem de 23 Nisan coşkusunu yaşatmak için bu bayram Hatay’daydı. Kalplerimiz Bir kutularını satışa açarak misafirlerinin de yardımlaşmaya katılımını sağlayan Kahve Dünyası’nın ilk durağı 22 Nisan’da İskenderun Salıpazarı Çadırkenti oldu. 5 adadan oluşan ve 600’e yakın çadır bulunan bölgenin tamamını dolaşan Kahve Dünyası gönüllüleri, çadırkentte kalanlara Kalplerimiz Bir bayram kutuları hediye etti. Ardından 970 konteynerden oluşan Büyükdalyan Konteyner Kent’te dağıtıma devam edilerek toplamda 1500’e yakın haneyle bayramlaşıldı. Kahve Dünyası yardımlaşma projesini devam ettirerek Kalplerimiz Bir kutularının satışını Kurban Bayramı’na kadar devam ettirecek ve Haziran ayında Kahramanmaraş, Malatya ve Adıyaman için gönüllüleri ile yine sahada olacak.

23 Nisan coşkusu Hataylı çocukları sardı

Kahve Dünyası, özel hazırladığı hediye kitleriyle Samandağ, Büyükdalyan, Rauf Bey Yaşam Gemisi Destekleme ve Yetiştirme Kurs Merkezi’ndeki 2000’ne yakın çocuğa bayram hediyesi dağıttı. Türk bayrağı, boyama kitabı ve kalemi, puzzle, balondan oluşan hediye setinde çocukların sevdiği Popçik, Bonte çikolatalar ile neşeli dondurma karakterleri de yer aldı.

Kahve Dünyası’nın 2 adet dondurma Karavanı ve bir etkinlik tırının yer aldığı, sevilen tiyatro ve dizi oyuncusu Murat Makar’ın moderatörlüğünü üstlendiği 23 Nisan’daki en kapsamlı etkinliği Büyükdalyan Çadırkent’teydi. Kahve Dünyası’nın dondurma menüsünde yer alan Neşeli Dondurmaların ikram edildiği etkinlikte, çocuklar bu güne özel olarak hazırlanan Neşeli Dondurma karakterlerinden Bay Bilgin ve Bayan Fare’nin yer aldığı çocuk tiyatro oyununu izledi. Sütün faydalarının anlatıldığı oyunun ardından oyun kurma becerilerini artırmak ve doğaçlama yeteneklerini desteklemek için Neşeli Dondurmaların parmak kuklaları çocuklara hediye edildi. Gün boyu tüm vatandaşlara dondurma ikramı yapılan etkinlik 23 Nisan şarkılarıyla sona erdi.

Kahve Dünyası Bandosu ve Korteji ile Büyükada’da gelenekselleşen 23 Nisan kutlaması

Kahve Dünyası, İstanbul Büyükada’da ise kortej eşliğinde geleneksel 23 Nisan kutlamasını bu sene de gerçekleştirdi. Çokoliko ve Popçik maskotları ile bandonun da yer aldığı kutlamalarda, Büyükada çocukların şen kahkahalarıyla doldu. Kahve Dünyası dondurmalarının ikram edildiği kutlamalarda, çocuklara balon ve Türk bayrağı da dağıtıldı.

Editör: Köksal Ustaoğlu