Cumhuriyet Aslında Bir Kadın Devrimidir.

Kadınla cumhuriyet birbirini tamamlayan bir bütündür. Ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’nin kadın ve Erkek bir arada kurduğumuzu vurgulamış ve demiştir;

“Dünyada Hiçbir Milletin Kadını Ben Anadolu Kadınından Daha Fazla Çalıştım Milletimin Kurtuluşa Ve Zafere Götürmekte Anadolu Kadını Kadar Gayret Gösterdim Diyemez.”

ATATÜRK GÖRSELİNE YAPILAN BU ÇİRKİN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUM ATATÜRK GÖRSELİNE YAPILAN BU ÇİRKİN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUM

Türkiye’de kadınların seçme ve seçilme hakkının kazanmasının ilk adımı 3 Nisan 1930 tarihinde atılmıştır. Bu bağlamda yönetimimizden iki kadın arkadaşımızın Akçaabat Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi seçilmesinin gururunu yaşıyoruz. Aynı zamanda bir kadın meclis üyemizin Trabzon Büyükşehir Meclis Üyeliğine de gitmesi de ayrı bir gururdur.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kadınlarının hedefi Cumhuriyet’inin Kurucusu Mustafa Kemal’in Partisinin iktidara taşımaktadır.biz kadınlar olarak Cumhuriyet Halk Partisindeki örgütlenmeyi daha ileri taşımalıyız. Bu örgütlenmeyi kırsaldan başlayarak şehir merkezlerine yaymalıyız. İnanın bu süreç tamamlandığında cumhuriyet halk partisinin iktidarı kaçınılmazdır.

Bu çalışmalar özveri ister fedakârlık ister samimiyet ister.biz kadınlar olarak bu özveri ve samimiyeti fazlasıyla vermeliyiz ki partimizi yerel ’de ve ulusal ’da iktidar yapalım ki; Mustafa Kemal’in kadınlara verdiği önemi ve özgürlüğü hak ettiğimizi gösterelim.

Atamızın izinden altı okun ışığında Akçaabatlı Trabzon’u hatta tüm Türkiye’yi aydınlatalım.

1 Kasım 2024 tarihinde ilçe başkanımız Emre Şahin Köroğlu’nun ricası üzerine ilçe kadın kolları başkanlığını görevini kabul ederek başladığımız görev sürecimizde yıldızlı, Yaylacık, Söğütlü, Orta mahalle, Dürbinar, Yenimahalle, büyük mahallelerde 17 bin hane ziyaretleri bu ziyaretlerde hane, Esnaf ve kurul ve kurum olmak üzere etkinlikler dahilinde ziyaretlerimizi gerçekleştirdik.

Görev süreci boyunca ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımla elimizden geleni bütün gayreti gösterdik. Akçaabat’ta Cumhuriyet Halk Partisi’nin kadın kollarının etkisini koyarak örgütümüzün moralini ve özgüven sağlamasına katkı verdik. Heyecanlı gözler umutlu bakışlarla karşılaştık. Artık bizde sahadayız mesajını verdik.

İyi, Güzel ve yorucu günler geçirdik. Yılmadan görev sorumluluğumuzun iyi şekilde yapmaya çalıştım. Bu süreçte beni yalnız bırakmayan her koşulda sahaya gelen yönetici arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. İyiki varsınız. Bir teşekkürü de ilçe başkanım ve yönetimine her zaman yanımızda bizlere destek oldukları için eşim Gökhan Gedikli’ye ayrı teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşünce ile hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Gayretli

Editör: Köksal Ustaoğlu