Haber - Grafik Tasarım / Aleyna AYDIN

“Ekonominin yanlış yönetilmesinin faturası, esnaf ve sanatkârlarımıza kesilmemelidir”

Esnaf ve sanatkarların, yıllık %7.5 olan devlet destekli kredilerinin faiz oranı %12.5’a yükseltilmesine tepkiler devam ediyor. İYİ Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın, %67 oranında artan faiz artışını meclis gündemine taşıdı ve esnaf, sanatkarlarımızın hakkını daima koruyacağını belirtti.

 ‘’ESNAF VE SANATKARLAR BU ÜLKENİN DİNAMOSUDUR’’

Kredi faizlerinin artırılması yanlışından dönülmesi gerektiği söyleyen Yavuz Aydın, “Esnafımıza can suyu olan esnaf sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifi dün kurumlara gönderilen genelgeyle, güne faiz oranlarının arttırılmasıyla başladı. Bir buçuk aydır zaten esnaf kredi ve kefalet kooperatifleri esnafa kredi veremiyordu. Dün gelen genelgeyle yıllık %7.5 olan devlet destekli kredilerin faiz oranı, yıllık %12.5’a çıkartılıp, faiz oranları %67 oranında artırıldı” şeklinde konuştu.

‘’YAPILAN BU ARTIŞ ESNAFIMIZIN BELİNİ BÜKECEKTİR’’

Esnaf ve sanatkarların haklarını daima koruyacağını belirten Yavuz Aydın, “Esnaf ve sanatkarımızın üzerindeki yükün en aza indirilmesi için, kredi faizlerinin artırılması yanlışından dönülmelidir. Ekonominin yanlış yönetilmesinin faturası, esnaf ve sanatkarlarımıza kesilmemelidir. Esnaf ve sanatkarlarımızın hakkını daima koruyacağım” dedi.

Editör: Köksal Ustaoğlu