Seçime kısa bir süre kala İYİ Parti Trabzon İl Teşkilatı, Trabzon’un bütün ilçelerini gezmeye devam ediyor. Partinin milletvekili adaylarıyla her gün farklı ilçelerde programlar yapıyor. Akşam programlarının ağırlığı ise merkez ilçe olan Ortahisar. İl ve ilçe teşkilatları ise bu programlarda tam kadro çalışıyor. İl Başkanı Fatma Başkan milletvekili adaylarıyla ilçe programlarına katılma konusunda hassasiyet gösteriyor.  Fatma Başkan, dün milletvekili adayı Avukat Serpil Akçay ile Arsin ilçe programına katıldı. Programda semt pazarını gezdiler ve esnaf ziyareti gerçekleştirdiler.

“MİLLETİN TENCERESİ DE CEBİ DE BOŞ”

Program hakkında konuşan Fatma Başkan, “Açıkçası sahada olmayı ve vatandaşlarımızı dinlemeyi çok seviyoruz. Ancak bugün bizi çok üzen bir durumla karşılaştık. İlçe pazarında yaklaşık 3 saat dolaştık. Fakat pazarın hali gerçekten kötü. Esnaf perişan. Tezgahların önü boş. Alım gücünün ne kadar düştüğünü, böyle alanlarda daha iyi gözlemliyoruz. Milletin tenceresi de, cebi de bomboş kaldı. Tezgahlar dolu ama alacak kimse yok. Birçok esnaf da sattığı ürünü aldığı fiyattan, yerine koyamamaktan şikayetçi. Bu durum bizleri gerçekten kahrediyor. Ülkemizi içine düşmüş olduğu bu çıkmazdan kurtarmak için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

14 MAYISTA TARİH YAZACAĞIZ”

Milletin umudu kendilerinde gördüğünü belirten Fatma Başkan, “Halkımızda bize karşı bir teveccüh var. Hatta bundan öte, bizleri bir umut olarak görüyorlar. Konuştuğumuz vatandaşların birçoğu kurtuluşun bizde olduğuna inanıyor.  Zaten kurmuş olduğumuz kadro, bu inancın ve güvenin temel kaynağı. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, hem ülke genelinde hem de yerelde çok kuvvetli isimleri tercih etti. Bu da bizlere güç veriyor.  Şunu gördük ki, esnafı, öğrencisi, emeklisi, memuru, kısacası tüm emekçilerimiz 15 Mayıs Sabahı güneşin doğmasını bekliyor. İnşallah 14 Mayısta milletçe tarih yazacağız ve Türkiye’mizin yeni yüzyılını garanti altına alarak, gelecek nesillerimize güzel bir ülke inşa edip, bırakacağız. Bizler inanıyoruz, az kaldı, Türkiye iyi olacak.” şeklinde konuştu.

Editör: Köksal Ustaoğlu