İYİ Parti Ortahisar Belediye Başkan Adayı Veysel Kurtoğlu seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Dar gelirli vatandaşları ve emeklileri ziyaret eden Kurtoğlu, milli bayramlarda emekliye 10 bin lira sosyal destek sözü verdi.

“ORTAHİSAR’DA EMEKLİMİZ NEFES ALACAK”

Kent Konseyi Emekli Meclis Başkanlığı görevini yürüten İYİ Parti Ortahisar Belediye Başkan Veysel Kurtoğlu, “Emekli sahipsiz kaldı. Hem de 2024 yılı emekliler yılı ilan edilmişken. Belediye olarak biz emeklilerimize sahip çıkacağız. Milli bayramlarda emeklimize 10 bin lira sosyal destekte bulunacağız. Seçim çalışmalarımızda semt pazarlarını ziyaret ediyoruz. Ne yazık ki emeklilerimiz artık semt pazarlarına bile çıkamaz hale geldi.

MİLLETVEKİLİ YAVUZ AYDIN,ALİ YERLİKAYA’YA CEVAPLAMASI İSTEMİYLE SORU ÖNERGESİ VERDİ MİLLETVEKİLİ YAVUZ AYDIN,ALİ YERLİKAYA’YA CEVAPLAMASI İSTEMİYLE SORU ÖNERGESİ VERDİ

Bu durum son derece vahimdir. Bugün güzel şehrimiz Trabzon’da emekliler yaşayamayacak durumdadır. Kira fiyatları bir emekli maaşının üzerinde seyrediyor. Enflasyon gıda fiyatlarında ciddi artışa neden oldu. Her gün zam geçişleri yaşanıyor. Ulaşım giderek pahalılaşıyor. Emekli ise 10 bin lira maaşa mahkum edildi. Emekliye artık sen Trabzon’da, Ortahisar’da yaşama deniyor. Yıllarını devlete hizmet için harcayan insanlara yapılan muamele zulümdür. Sosyal belediyecilik anlayışımız ile bu durumu değiştireceğiz. Emeklimize nefes aldıracağız. Ortahisar’ı emeklilerin rahatlıkla yaşayabileceği bir kent haline getireceğiz.” şeklinde konuştu.

421919972 122100993530203243 8926112774124828181 N

Editör: Köksal Ustaoğlu