Yenikapı etkinlik alanında düzenlenen organizasyonda görkemli bir açılış yapıldı. Trabzon Tanıtım Günleri’nin açılışına TBMM Başkan Vekili Celal Adan, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Milletvekilleri, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, Trabzon İlçe Belediyelerinin Başkanları, Ak Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, Trabzon Üniversitesi Rektörü Emin Aşıkkutlu, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim,  Meclis Üyeleri, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Protokol konuşmalarıyla başlayan görkemli açılışta konuşmalarım ardından Akçaabat Belediyesi erkek horon ekibi sahne alarak horon gösterisi yaptılar.

STANTLAR  GEZİLDİ

İstanbul Trabzon Tanıtım Günleri’nin açılış programının ardından protokol üyelerince organizasyondaki stantlar tek tek gezildi. Akçaabat Belediyesi’nin kurduğu stant ise dikkatleri üzerine topladı. Akçaabat’ın tarihini geçmişten bugüne kültürü, folkloru, yöresel lezzetleriyle bir bütün olarak yansıtan stant ilgi çekti. Stantta yer alan Akçaabat’ın tarihine yön veren önemli olayları konu edinen tablolar ve bilgi notları yoğun ilgi gördü.

BAŞKAN EKİM TÜM ZİYARETÇİLERLE TEK TEK İLGİLENDİ

Her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul Trabzon Tanıtım Günleri’nin gözdesi Akçaabat Belediyesi standı oldu. Yöresel ikramların yanı sıra horonla şenlenen ziyaretçiler Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’le gerçekleştirdikleri dostane, alçak gönüllü ve güler yüzlü sohbetten oldukça memnun kaldılar. Standa gelen her ziyaretçiyle özenle ilgilenen Başkan Ekim şunları kaydetti; “ Biz, Akçaabat’ı, memleketimizi, İstanbul’a taşıdık. Şehrimizi tüm özellikleriyle anlatıyoruz, tanıtıyoruz. Memleket hasreti çekenleri standımızda memleket havası almaya davet ediyorum. Bunun yanı sıra şehrimizi yakından tanımak isteyenleri de bekliyoruz. Akçaabat’ı Akçaabat sevdalılarından dinleyerek öğrenmek; tanımak ve bilmek büyük bir ayrıcalıktır. 16 Ekim 2022’ye kadar devam eden etkinlikte herkesi Belediyemizin, Akçaabat’ımızın standına bekliyorum.”

Editör: Köksal Ustaoğlu