Bağımsız Türkiye Partisi’ne (BTP) toplu katılımlar devam ediyor.  Bu katılımlara bir yenisi İstanbul 3. bölgede eklendi.

Sosyal medya üzerinden BTP’ye ulaşan kalabalık bir grup BTP İstanbul İnsan kaynakları ve Koordinasyon Başkanlığınca Beylikdüzü’nde düzenlenen programla birlikte partiye katıldı.

Programda konuşan BTP İstanbul İnsan Kaynakları Başkanı Doç. Dr. Ali Bestami Kepekçi, “Ülkemizin çok sorunu var. Adalette, ekonomide, eğitimde, kadın haklarında, çocuk haklarında sorun var. Sorun olmayan yer yok ama biz bunlara bütüncül yaklaşırsak biranda hepsini düzeltebiliriz. İşte BTP gerek ebedi genel başkanı Prof. Dr. Haydar Baş ile beraber, gerekse genel başkanı Hüseyin Baş ile beraber bu bütüncül yaklaşımı yerine getiriyor” dedi.

“Geleceğinize sahip çıkın”

BTP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Fuat Şengül ise, “Ben inanıyorum ki sizler hem kendinizin hem çocuklarınızın geleceğine sahip çıkacaksınız ve bu gidişata bir dur diyeceksiniz. Bunun en büyük göstergesi de bugün buraya gelip, BTP’de görev alma azmi içerisinde bulunmanızdır” ifadelerini kullandı.

“Bizim yolumuz vatana hizmet yoludur”

Programda konuşan BTP Genel Başkan Yardımcısı Ender Karabulut “Bugün ‘milliyetçiyim’ diyen birinin yeri BTP'dir. ‘Halkçıyım’ diyen birinin yeri BTP'dir. ‘Cumhuriyetçiyim, Atatürkçüyüm’ diyen insanın yeri BTP'dir. O yüzden bizim yolumuz kutlu yoldur, bizim yolumuz vatana hizmet yoludur. Bizim amacımız sadece Meclis'ten koltuk almak değil, gerçekten bu vatana hizmet etmektir, son nefes için siyaset yapmaktır” dedi.

“BTP gençliği ve geleceği temsil ediyor”

Programa katılan BTP Sözcüsü Emre Polat da, “Eskişehir’de 6 yaşındaki bir çocuğun açlıktan öldüğü, bir üniversite öğrencisinin otobüste açlıktan bayılıp, kendisini ‘açım yaşamak istemiyorum’ diyerek otobüsten aşağıya attığı bir ülke olmayı biz hak etmiyoruz. Üzülerek görüyoruz ki mevcut bu siyasi anlayışla devam edersek, biz daha kötü günleri görmek durumunda kalabiliriz. BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın bu ülkede gençliği ve geleceği temsil ettiği, önümüzdeki yılların bizim yıllarımız olacağı gerçeğini bir an olsun aklımızdan çıkarmamamız gerektiğini ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından BTP’ye katılanlara parti rozetleri takıldı.

Editör: Köksal Ustaoğlu